Αστέρας κορυφής

Στο ντέρμπι της Γ΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ ο Αστέρας Κυψέλης κέρδισε στην έδρα του με 2 - 0 τις Ελπίδες Αγρινίου και βρέθηκε μόνος πρώτος στη βαθμολογία.

Η ομάδα του Σήφη Μπούσγου έφτασε τους 28 βαθμούς, τρεις περισσότερους από τις Ελπίδες, που "συγκατοικούν" στη δεύτερη θέση με τον ΠΑΟΚ Καλυβίων, ενώ ταυτόχρονα κάλυψε την ήττα στον πρώτο γύρο και υπερτερεί σε περίπτωση ισοβαθμίας.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν σε μια δίκαιη επικράτηση. Στο 20ο λεπτό έχασαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά του Μπούσγου στο οριζόντιο δοκάρι και στο 35΄ πήραν προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Χότζα μετά από όμορφο συνδυασμό του νεαρού χαφ με το Δημόπουλο. Πέντε λεπτά αργότερα ο Βλάχος σούταρε με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Χότζα σούταρε και απέκρουσε ο Καλτσής.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Αστέρα δημιούργησαν ευκαιρίες με κύριους εκφραστές τους Δημόπουλο, Χότζα και Μακρή και "σφράγισαν" τη νίκη στο 70ο λεπτό με σουτ του Καραπάνου μέσα από την περιοχή μετά από πάσα του Μακρή.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Σήφης Μπούσγος): Κάκκος, Ασβεστόπουλος, Παπαγιάννης, Γκουτσέλης, Μπούσγος, Παναγιωτόπουλος (65΄ Καραπάνος), Παπαθανασίου Η., Χότζα, Βλάχος, Δημόπουλος, Μακρής.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Αλέξανδρος Ρήγας): Καλτσής, Ντζάλας, Τσαμπάζης, Γραμμενόπουλος, Ρουπάκης, Γιατράς, Ντόκας, Μπαρδάκης, Τόγιας, Κουτσομπίνας (46΄ Χρήστου), Αϋφαντής (75΄ Ρούπας).