Μοιρασιά στο φινάλε

Στην τελευταία τους αγωνιστική αναμέτρηση για τη φετινή χρονιά Αναγέννηση Ρίγανης και Αστέρας Κυψέλης αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 3 - 3.

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Σήφη Μπούσγου έφτασε τους 40 βαθμούς έχοντας εξασφαλίσει την άνοδο και καταλαμβάνοντας τη 2η θέση, ενώ η Αναγέννηση τερμάτισε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 34 βαθμούς και είναι η πρώτη επιλαχούσα για άνοδο στη Β΄ ΕΠΣΝΑ.
Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 35ο λεπτό με τέρμα που σημείωσε ο Τσιλιγιάννης και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 2 - 0, που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Ο Αστέρας αντέδρασε και μείωσε στο 50ο λεπτό με γκολ που σημείωσε με εκτέλεση πέναλτι ο Ηλίας Παπαθανασίου. Στο 57΄ ο Χρήστος Ρεντζέπης ισοφάρισε και στο 72΄ ο Άρης Χότζα έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Κυψέλης. Το τελικό 3 - 3 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Τσιλιγιάννης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΙΓΑΝΗΣ (Γεράσιμος Γραμμένος): Τσιρόγλου, Παλαιοπάνος, Κουτρουμάνος, Πρίτσης (59΄ Νίκολλα), Χαραλάμπους Γ., Σκεπετάρης, Κουτρομάνος, Σαπλαούρας, Τσιλιγιάννης, Σαμαράς Γ., Ζώγας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Σήφης Μπούσγος): Σουφλάκης, Τζαχρήστας (46΄ Καραπάνος), Γκουτσέλης, Ρεντζέπης Ι., Μπούσγος, Ασβεστόπουλος, Παπαθανασίου Η., Χότζα (86΄ Τασιολάμπρος), Βλάχος (91΄ Ιωσηφίδης), Ρεντζέπης Χ., Μακρής (89΄ Σκάλλας).