Φιλική νίκη για την Α.Ε.Μ. επί της Αχαϊκής (video)

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο της Χάλκειας η Α.Ε. Μεσολογγίου κέρδισε με 5 - 2 την Αχαϊκή.

Οι παίκτες του Γιώργου Ταράση ξεκίνησαν εντυπωσιακά και στο 19ο λεπτό προηγήθηκαν με 4 - 0. Στο 5΄ ο Πιστιόλης άνοιξε το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή και τρία λεπτά αργότερα ο Μπελεβώνης με πλασέ έκανε το 2 - 0. Ο Γεωργόυσης με κεφαλιά στο 15΄ και με πλασέ στο 19΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4 - 0. Στο 52΄ η Αχαϊκή είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Γραμματικόπουλου και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γεωργούσης με το τρίτο προσωπικό του γκολ πέτυχε το 5 - 0. Η Αχαϊκή μέιωσε με τέρματα των Παπαδόπουλου στο 65΄ με πλασέ και του Πυρρή στο 78΄ με κεφαλιά.
Ο Γιώργος Ταράσης παρέταξε την Α.Ε.Μ. με τους: Μανιάτη, Κατσάμπα, Τραγουλιά, Σωτηρόπουλο, Πέκεζ, Χριστογιάννη, Πατίλα, Γράβαλο, Πιστιόλη, Γεωργούση και Μπελεβώνη.
Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Δούρος, Ράπτης, Παπαχρήστος, Λανάι, Μελιάδης.

Δείτε στο βίντεο του nafpaktianews.gr τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ του αγώνα.