Ισόπαλος με την Α.Ε. Λευκίμμης ο Ναυπακτιακός

Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας ο Ναυπακτιακός Αστέρας αναδείχτηκε ισόπαλος με την Α.Ε. Λευκίμμης στο παιχνίδι που έγινε στο Παπαχαραλάμπειο Στάδιο.

Με το αποτέλεσμα αυτό οι δύο ομάδες έφτασαν τους 8 βαθμούς και συγκατοικούν στην 4η θέση της βαθμολογίας με το Μακεδονικό Φούφα.
Ο Ναυπακτιακός παρά τις απουσίες είχε καλή εικόνα και προσπάθησε να βγάλει φάσεις, ενώ οι φιλοξενούμενοι που είχαν καλή αμυντική τακτική προσπάθησαν στις αντεπιθέσεις να βρουν φάσεις έχοντας μεγάλη ευκαιρία με φάουλ του Λίμα στο οριζόντιο δοκάρι στο 61΄.

10’ Σέντρα Κωστή κεφαλιά ο Λαγός μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
30’ Διαμαρτυρίες για φάση που σταματάει ως επιθετικό φάουλ του Γραμματικόπουλου με το Ναυπακτιακό να βγαίνει στην αντεπίθεση.
31’ Σέντρα του Κiπτίου έδιωξε ο Μανιάτης πιο μακριά ο Καζανάς.
35’ Σουτ του Κιοσέ λίγο κάτω από τη μεσαία γραμμή η μπάλα κοντράρει κόρνερ.
43’ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κωστή η μπάλα θα πάρει ύψος θα καταλήξει στα δίχτυα, όμως το γκολ θα ακυρωθεί ως οφσάιντ με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για αυτή την απόφαση.
46’ Κόρνερ για τη Λευκίμμη η μπάλα θα περάσει παράλληλα με την εστία επικίνδυνη φάση μπροστά στην εστία του Μανιάτη.
49’ Ωραία φάση για το Ναυπακτιακό θα βγει η μπροστινή μπαλιά για το Λαγό θα προλάβει ο τερματοφύλακας.
51’ Ωραία μπαλιά του Κωστή μόνος ο Λαγός απέναντι στον τερματοφύλακα, όμως έχασε το κοντρόλ και πρόλαβαν οι αμυντικοί.
55’ Συρτή σέντρα του Λίμα προλαβαίνει ο Μανιάτης.
58’ Σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα κοντράρει κόρνερ.
61’ Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λίμα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
66’ Σέντρα σουτ του Μητσόπουλου η μπάλα κοντράρει και περνάει παράλληλα με την εστία κόρνερ.
67’ Εκτέλεση κόρνερ εντυπωσιακό γυριστό του Λίμα η μπάλα κοντράρει και ο Μανιάτης διώχνει σε κόρνερ.
87’ Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι κεφαλιά ο Κυριαζόπουλος η μπάλα άουτ.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Δημήτρης Σκούνας): Μανιάτης, Καζανάς, Χριστόπουλος, Νικολακόπουλος, Θεοχάρης, Κέλλυ, Λαγός (84’ Καραγιάννης), Κυριαζόπουλος, Γραμματικόπουλος (78’ Γκασούκας), Γιαννόπουλος (79΄ Σαμπανέι), Κωστής (82’ Κόκας).

Α.Ε. ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Λέτσο, Στέρεφ, Μητσόπουλος, Παπαδόπουλος Α. (Λίμα), Παπαδόπουλος, Κιοσές, Κιπτίου, Σελμανέι, Τσόφλιος (70’ Καμαρά), Σεβανέδης, Βαρούχας (92’ Γαστεράτος).

πηγή: nafpaktianews.gr