"Καθάρισε" νωρίς ο Ναυπακτιακός

Εύκολο απόγευμα είχε κόντρα στον Α.Ο. Φλωριάδας ο Ναυπακτιακός Αστέρας.

Η ομάδα του Δημήτρη Σκούνα κέρδισε με 3 - 0 στο Κομπότι τη Φλωριάδα και ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς.
Τα πάντα στο παιχνίδι κρίθηκαν νωρίς με το Ναυπακτιακό να πετυχαίνει και τα τρία γκολ στα πρώτα 21 λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο ευκαιρίες με τον Κονίδα στο 2ο λεπτό και το Σαμπανέι στο 6΄. Στο 11΄ ο Γραμματικόπουλος με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιαννόπουλου άνοιξε το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σαμπανέι με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 2 - 0. Στο 17΄ ο Ψαρράς απέκρουσε την κεφαλιά του Γραμματικόπουλου και στο 21΄ ο επιθετικός του Ναυπακτιακού με κεφαλιά έκανε με το δεύτερο τέρμα του το 3 - 0. Ο Μανιάτης στο 27΄ απέκρουσε το σουτ του Γκότση και στη συνέχεια του ημιχρόνου ο Ναυπακτιακός έχασε ευκαιρίες με τους Θεοχάρη Κονίδα και Γιαννόπουλο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και ο Ναυπακτιακός κράτησε εύκολα τη νίκη.

Α.Ο. ΦΛΩΡΙΑΔΑΣ: Ψαρράς, Γκώρος, Γκανάρας, Αντωνιάδης, Τσιγαρίδας (83’ Πανέτας), Κακιώνης, Πλατογιάννης (70’ Γαρίδας), Γκίκας, Λεκάνης, Κoci, Γκαναβίας Ν. (46’ Γουρουνάς).

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Δημήτρης Σκούνας): Μανιάτης, Καζανάς (68’ Καραγιάννης), Κόκας, Νικολακόπουλος (46’ Κοκώνης), Θεοχάρης, Κέλλυ, Κωστής (58’ Κοντογιάννης), Κονίδας, Γραμματικόπουλος, Γιαννόπουλος, Σαμπανέι (61’ Γκασούκας).

πηγή: nafpaktianews.gr