Σκόραρε νωρίς... τον κράτησε ο Πετσίνης (video)

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα του 4ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής πέτυχε ο Ναυπακτιακός.

Η ομάδα του Δημήτρη Κάκκου κέρδισε με 1 - 0 το Σούλι Παραμυθιάς και πήρε το "δεύτερο" τρίποντο σε ισάριθμους αγώνες στο Παπαχαραλάμπειο.
Ο Ναυπακτιακός προηγήθηκε νωρίς και συγκεκριμένα στο 12ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Ανδρεόπουλου και τη νίκη κράτησε ο Πετσίνης στο 94ο λεπτό αποκρούοντας πέναλτι.

Κεφαλια του Φαντίγκα διώχνει σε κορνερ ο Διασινός.
12΄ Γκολ. Εκτέλεση φάουλ του Ανδρεοπουλου η μπάλα στα δίχτυα.
32΄ Διπλή ευκαιρία για το Σούλι. Ο Καραμποΐκης αρχικά θα κάνει ενα ωραίο σουτ που θα διώξει σε κόρνερ ο Πετσίνης, μετά την εκτέλεση του κόρνερ κεφαλιά του Μπέλλου η μπάλα άουτ.
51΄ Σέντρα από δεξιά βολ πλανέ του Παπαρούνα η μπάλα στην εξωτερικη πλευρά των διχτύων
52΄ Ο Ανδρεόπουλος θα μπει στην περιοχή θα πλασάρει η μπάλα ελάχιστα άουτ.
54΄ Σουτ του Μπέλλου έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.
58΄ Σέντρα σουτ του Τάτση η μπάλα παράλληλα με την εστία.
66΄ Σουτ του Παπαδόπουλου έξω από την περιοχή αποκρούει με δυσκολία ο Πετσίνης.
68΄ Σέντρα από αριστερά του Σταθόπουλου κεφαλιά του Φαντίγκα μπλοκάρει ο Διασινός.
81΄ Ωραίο σουτ του Κονίδα η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.
83΄ Σουτ του Παπαδόπουλου η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
84΄ Σουτ του Αναστασιάδη η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.
94΄ Η Παραμυθιά θα κερδίσει πέναλτι. Ο Παπαδόπουλος θα το εκτελέσει ο Πετσίνης θα αποκρούσει και θα κρατήσει την νίκη για τον Ναυπακτιακό.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Δημήτρης Κάκκος): Πετσίνης, Καζανάς, Καλαμπόκας, Πέκεζ, Θωμόπουλος, Τσεκούρας, Καραγιάννης (50΄ Σταθόπουλος), Γιαννόπουλος (58΄ Αντωνόπουλος), Ανδρεόπουλος (63΄ Σίνης), Κονίδας, Φαντίγκα (90΄ Αμπντέλ Σαλάμ).

ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ (Βαγγέλης Τζιάρας): Διασινός, Μούτσιος, Τάτσης, Διαμάντης, Βασιλάκης, Μώκος, Παπαρούνας, Αναστασιάδης, Καραμποΐκης (58΄ Κωσταμένας), Ντόκος, Μπέλλος.

Δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα στο βίντεο του nafpaktianews.gr