Πρόκριση για το Ναυπακτιακό κόντρα στο μαχητικό Α.Ο. Πενταλόφου

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πήρε ο Ναυπακτιακός Αστέρας κερδίζοντας με 2 - 0 εκτός έδρας τον Α.Ο. Πενταλόφου.

Η ομάδα του Δημήτρη Κάκκου δυσκολεύτηκε απέναντι στο μαχητικό σύνολο της Πενταλόφου, αλλά πήρε το εισιτήριο για την 3η φάση με γκολ που σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία με τετ α τετ του Κορφιάτη που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σιδέρης στο 7ο λεπτό. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ναυπακτιακός έχασε ευκαιρία με κεφαλιά του Πέκεζ που έδιωξαν πριν τη γραμμή οι αμυντικοί.
Στο 57΄ ο Ναυπακτιακός πήρε προβάδισμα στο σκορ με κεφαλιά του Τσότρα μετά από σέντρα του Καζανά και στο 82΄ ο Τσεκούρας με σουτ έκανε το 0 - 2 "σφραγίζοντας" την πρόκριση.

Α.Ο. ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ξηρός): Κουτρούλης, Κουλουρής, Μπαρμπαρούσης, Αλεξόπουλος, Κουτρούλης, Ναούμης, Κουκουρδέλης (79΄ Κατσούλας), Μπακοδήμος, Πασπαλιάρης, Κορφιάτης (22΄ λ.τ. Τριανταφυλλόπουλος), Φλωρόπουλος.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Κάκκος): Σιδέρης, Καζανάς, Σίνης (75΄ Χριστοδούλου), Αμντέλ Σαλάμ, Καλαμπόκας, Πέκεζ, Σταθόπουλος (85΄ Μαγκανάκης), Τσεκούρας, Τσότρας, Γιαννόπουλος, Ανδρεόπουλος (79΄ Μιράκα).

πηγή: nafpaktianews.gr