Σφήνα στους "16"

Την πρόκριση στην 3η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πήρε ο Αστέρας Κυψέλης κερδίζοντας στο γήπεδο του Λουτρού την Ομόνοια Κεχρινιάς με σκορ 3 - 2.

Η ομάδα του Θωμά Καρτσακλή πέρασε στους "16" του Κυπέλλου και έγινε η μοναδική της Γ΄ Κατηγορίας που θα συμμετέχει σε αυτή τη φάση.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και προηγήθηκαν στο 22ο λεπτό με σουτ του Ασβεστόπουλου. Πέντε λεπτά αργότερα ο Χρήστος Ρεντζέπης σημείωσε το δεύτερο γκολ του Αστέρα και το 0 - 2 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο 60ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν με το Μουρτζιάπη, όμως ο Αστέρας ξαναπήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 66΄ με κεφαλιά του Μπούσγου. Ο Χούτας στο 88΄ μείωσε σε 2 - 3 και στα επόμενα λεπτά δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα της Κυψέλης πανηγύρισε την πρόκριση.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ (Κώστας Μάνθος): Μακρυδήμας Π., Σακαρετσάνος Γ. (72΄ Καραγκούνης), Σκούτας, Βλαχοδήμος, Μασούρας, Χούτας, Σαγάνας Θ., Μακρυδήμας Μ. (62΄ Σαγάνας Ι.), Μουρτζιάπης, Σακαρετσάνος Β., Διαμαντής.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Θωμάς Καρτσακλής): Κάκκος, Καραπάνος, Νάττας, Σκάλλας, Μπούσγος, Ιωσηφίδης (75΄ Πατσιάς), Παπαθανασίου, Παναγιωτόπουλος, Ασβεστόπουλος, Ρεντζέπης (55΄ Καβαλλάρης), Χότζα.