Το γύρισε και πήρε την πρόκριση ο Νέος Αμφίλοχος

Την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πήρε ο Νέος Αμφίλοχος κερδίζοντας στην έδρα του την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου με σκορ 2 - 1.

Η ομάδα του Κώστα Λιανού γύρισε το 0 - 1 του 62ου λεπτού με δύο τέρματα του Στραβοδήμου και έγινε η μοναδική της Β΄ Κατηγορίας που θα βρεθεί στους "8" του θεσμού του Κυπέλλου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν καλές στιγμές, με καλύτερη το σουτ του Χαρδαλιά στο δοκάρι λίγο πριν τη συμπλήρωση 30 λεπτών και το 0 - 0 παρέμεινε. Στο 57΄ ο Λιόνας έδωσε πέναλτι για χέρι στο Μπουλιέρη, όμως στην εκτέλεση ο Δράκος νικήθηκε από το Ζώη, που κράτησε το μηδέν. Πέντε λεπτά αργότερα ο Βελέντζας εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Τασιά και πάσαρε στο Φάτσαλη που σε τετ α τετ με το Ρόκκο πλάσαρε σωστά κάνοντας το 0 - 1. Στο 72΄ οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με ψαλιδάκι του Στραβοδήμου μετά τη σέντρα του Δράκου. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Θάνος Αυγέρης έκανε το σουτ, ο Ζώης έδιωξε και ο Στραβοδήμος με πλασέ έκανε το 2 - 1 χαρίζοντας την πρόκριση στην ομάδα του.

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Κώστας Λιανός): Ρόκκος Αν., Αυγέρης Π., Προδρομίτης (46΄ Τασιάς), Ρόκκος Αλ., Μπουμπούλης, Χαρδαλιάς (46΄ Δράκος), Κυρόσιμος, Σαφάκας (78΄ Νταρλαγιάννης), Παπανίκος, Στραβοδήμος (90΄ Τσεκούρας), Αυγέρης Αθ.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Θόδωρος Μουχάνης): Ζώης, Καλοκαίρης (85΄ Στεφανόπουλος), Μπαμπάτσικος, Παναγιωτόπουλος, Μπάνης, Μπουλιέρης, Φάτσαλης, Μουχάνης Ε., Βελέντζας, Μουχάνης Π., Κωστακιώτης.