Εύκολη πρόκριση για τον Παναγρινιακό

Στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ προκρίθηκε ο Παναγρινιακός κερδίζοντας στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου τον Αστέρα Κυψέλης με σκορ 6 - 0.

Η ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι, έχασε ευκαιρίες, προηγήθηκε με 2 - 0 στο ημίχρονο και με τέσσερα τέρματα στο δεύτερο μέρος "σφράγισε" την πρόκριση.
Αντωνόπουλος και Κούσης στο πρώτο πεντάλεπτο είχαν δύο καλές στιγμές στέλνοντας τη μπάλα από κοντά άουτ και στο 9΄ ο Κούσης με σουτ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Νούλας στο 11ο λεπτό με σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα άουτ και στο 19΄ ο Βασιλόγιαννης έκανε ατομική προσπάθεια και σουτ και ο Γκουτσέλης στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 37΄ Νούλας και Βασιλόγιαννης συνεργάστηκαν και ο δεύτερος "έστρωσε" στο Νάκο που με πλασέ έκανε το 2 - 0.
Στο 48΄ ο Κάκκος έδιωξε με τα πόδια τη μπάλα σε πλασέ του Αντωνόπουλου και στο 59΄ ο Κλειτσίκας έκανε ωραία προσπάθεια και με σουτ σημείωσε το 3 - 0. Ο Βασιλάρης με διαγώνιο σουτ στο 70΄ πέτυχε το τέταρτο τέρμα του Παναγρινιακού και έξι λεπτά αργότερα ο Νούλας με πλασέ έκανε το 5 - 0. Το τελικό 6 - 0 διαμόρφωσε στο 81΄ ο Στέφανος Φραγκούλης με σουτ μετά από πάσα του Κλειτσίκα.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Βασιλόπουλος, Μπούρος, Κάππας (54΄ Καλοκαίρης), Νούλας, Φραγκούλης Α., Σαμψώνας, Κούσης (61΄ Φραγκούλης Σ.), Ζαχαράκης, Αντωνόπουλος, Νάκος (46΄ Κλειτσίκας), Βασιλόγιαννης (46΄ Βασιλάρης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Σήφης Μπούσγος): Κάκκος, Γκουτσέλης, Παπαγιάννης, Σκάλλας, Μπούσγος, Παναγιωτόπουλος, Παπαθανασίου Η. (46΄ Βλάχος), Χότζα (66΄ Τασιολάμπρος), Μακρής (61΄ Τζαχρήστας), Ρεντζέπης (46΄ Καραπάνος), Παπαθανασίου Α.