Πανηγυρικά στην τετράδα ο Νέος Αμφίλοχος

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ προκρίθηκε ο Νέος Αμφίλοχος κερδίζοντας εκτός έδρας την Α.Ε. Ευηνοχωρίου με το ευρύ 5 - 0.

Η ομάδα του Κώστα Λιανού δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλό της και θα είναι η μοναδική της Β΄ Κατηγορίας που θα βρίσκεται στους "4" του Κυπέλλου.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 22ο λεπτό με σουτ του Καμμένου μέσα από την περιοχή. Στο 35΄ ο Σαφάκας με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα να βρει στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήξει στα δίχτυα για το 0 - 2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Μέσα σε δέκα λεπτά οι παίκτες του Αμφίλοχου πέτυχαν τρία ακόμα γκολ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην πρόκρισή τους. Ο Καμμένος με ατομική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή στο 60΄ πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του και δύο λεπτά αργότερα ο Σαφάκας με σουτ έκανε το 0 - 4. Το τελικό 0 - 5 διαμόρφωσε στο 70ο λεπτό με πλασέ ο Κόκκαλης.

Α.Ε. ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Θανάσης Διαμαντόπουλος): Δουλιώτης, Μπαλαούρας (70΄ Γεωργίου), Κοντομήτσος, Κουτρουμάνης (46΄ Κοσμάς), Κάκκος, Γιαβρούτας (46΄ Αλμπάνης), Μιχαλόπουλος, Καλαβρουζιώτης, Βασιλείου, Φονταλής, Φτούλης (46΄ Δημαράς).

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Κώστας Λιανός): Ρόκκος Αν., Αυγέρης Π., Προδρομίτης, Ρόκκος Αλ., Μπουμπούλης (75΄ Χαρδαλιάς), Κόκκαλης, Κυρόσιμος, Δράκος(67΄ Παπανίκος), Σαφάκας, Καμμένος (84΄ Τσεκούρας), Αυγέρης Αθ. (50΄ Νταρλαγιάννης).

φωτό: Άγγελος Χριστοδουλάκης