Δύσκολη πρόκριση για την Α.Ε.Μ.

Την πρόκριση στη 2η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πήρε η Α.Ε. Μεσολογγίου επικρατώντας του Τρίκαρδου στην Κατοχή με 4 - 2 στα πέναλτι.

Η ομάδα του Γιώργου Ζήκου έβαλε δύσκολα στους "κανονιέρηδες", που ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις της παράτασης και πήραν τη νίκη στη διαδικασία των πέναλτι.
Στο 90λεπτο οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές με κύριους εκφραστές τους Κρανιά και Πιστιόλη, όμως το 0 - 0 παρέμεινε.
Ο Κρανιάς με φοβερό σουτ στο 97΄ άνοιξε το σκορ για τον Τρίκαρδο. Η Α.Ε.Μ. πίεσε και είχε καλές στιγμές, ενώ ο Τρίκαρδος σε δύο αντεπιθέσεις δε μπόρεσε να "κλειδώσει" τη νίκη. Στο 122΄ ο Λίτσος με πλασέ μετά από σέντρα του Γεωργούση οδήγησε το ματς στα πέναλτι. Ο Βαλής αστόχησε στην πρώτη εκτέλεση, τα επόμενα πέντε πέναλτι ήταν εύστοχα, ο Τσιάρας αστόχησε στο τέταρτο πέναλτι για τον Τρίκαρδο και ο Πατίλας ευστόχησε στο τελευταίο πέναλτι κάνοντας το 2 - 4.

Τετ α τετ για τον Τρίκαρδο με τον Κουκουρδέλη να κάνει το συρτό σουτ και τη μπάλα να περνάει άουτ.
23΄ Γυριστό σουτ του Ράπτη ο Τσιάρας έδιωξε και στην επαναφορά ο Πιστιόλης θα κάνει το πλασέ πάνω στον τερματοφύλακα του Τρίκαρδου.
45΄ Ο Γεωργούσης βρίσκει με κεφαλιά τον Πιστιόλη, που από θέση τετ α τετ πλάσαρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
51΄ Ο Γεωργούσης μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει το σουτ και αποκρούει ο Τσιάρας.
53΄ Αδύναμο σουτ του Γεωργούση μέσα από την περιοχή μπλόκαρε ο Τσιάρας.
54΄ Εκτέλεση φάουλ του Βαλή απέκρουσε ο Μανιάτης.
57΄ Σέντρα του Τραγουλιά στη μικρή περιοχή ο αμαρκάριστος Πιστιόλης πιάνει την κεφαλιά, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
68΄ Κάθετη πάσα του Λιόκαυτου ο Κρανιάς σε τετ α τετ με το Μανιάτη πλασάρει και διώχνει δύσκολα σε κόρνερ με τα πόδια ο τερματοφύλακας της Α.Ε.Μ.
72΄ Ο Γεωργούσης εκτελεί φάουλ και ο Πέκεζ δε θα προλάβει να βρει τη μπάλα και να απειλήσει.
79΄ Οι γηπεδούχοι βγαίνουν στην αντεπίθεση με δύο παίκτες, όμως ο Σωτηρόπουλος προλαβαίνει και διώχνει.
86΄ Ο Πατίλας κάνει προσπάθεια από δεξιά, αλλά το σουτ που κάνει είναι αδύναμο και αποκρούει ο Τσιάρας.
91΄ Εκτέλεση φάουλ του Χριστογιάννη ο Τσιάρας έδιωξε στο δεξί "Γ".
97΄ Γκολ. Ο Κρανιάς κάνει προσπάθεια από αριστερά, κερδίζει και τις κόντρες και με φοβερό σουτ κάνει το 1 - 0.
103΄ Κοντινή κεφαλιά του Χριστογιάννη η μπάλα πέρασε άουτ.
108΄ Σέντρα του Χριστογιάννη ο Ράπτης κάνει την κεφαλιά και αποκρούει ο Τσιάρας.
116΄ Αντεπίθεση για τον Τρίκαρδο με τελικό αποδέκτη τον Κρανιά που σούταρε άουτ.
117΄ Μακρινό σουτ του Πατίλα η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι.
119΄ Εκτέλεση φάουλ του Χριστογιάννη μπλόκαρε ο Τσιάρας.
120΄ Αντεπίθεση για τον Τρίκαρδο με τελικό αποδέκτη το Γατσώρη που σούταρε άουτ.
122΄ Γκολ. Συρτή σέντρα του Γεωργούση από αριστερά ο Λίτσος με πλασέ σκοράρει κάνοντας το 1 - 1 οδηγώντας το παιχνίδι στα πέναλτι.