Εύκολη πρόκριση για το Νέο Αμφίλοχο

Στη 2η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πέρασε ο Νέος Αμφίλοχος κερδίζοντας με 6 - 1 εκτός έδρας τον Παναμβρακικό Μπούκας.

Η ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου προηγήθηκε στο 2ο λεπτό με πλασέ του Αγγέλη και στο 18΄ ο Τσόλκας με κεφαλιά έκανε το 0 - 2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 42΄ με κεφαλιά του Καρδούτσου μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπεκατώρου και το 1 - 2 ήταν το σκορ ημιχρόνου.
Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 51΄ ο Στραβοδήμος με κεφαλιά και στο 60΄ ο Αγγέλης με πλασέ ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 1 - 4. Ο Σιαφάκας στο 70΄ σημείωσε με πλασέ το πέμπτο γκολ του Νέου Αμφίλοχου και στο 86΄ ο Μπούρος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1 - 6.

ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ (Λάμπρος Τραγουδάρας): Διγώνης, Αυγέρης Χ., Σαφάκας Σ., Αργύρης Γ., Μπεκατώρος, Πασιάς, Φλωράκης Χ., Σαφάκας Κ., Τσεκούρας, Φλωράκης (60΄ Αργύρης Α.), Καρδούτσος.

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Ρόκκος Αν., Αυγέρης Π. (60΄ Σιαφάκας), Στεργίου, Ρόκκος Αλ., Γιαννοκώστας, Ζοτάι, Στραβοδήμος (60΄ Μπούρος), Τσόλκας (Νταλαπέρας), Κοκώνης, Αγγέλης, Καμμένος (57΄ Γουρούνας).