Πρόκριση στο φινάλε για τον Αμβρακικό

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΝΑ πήρε ο Αμβρακικός Λουτρού κερδίζοντας με 2 - 0 τις Ελπίδες Αγρινίου.

Η ομάδα του Γιώργου Γιάκου πήρε την πρόκριση με δύο τέρματα που σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Το σκορ άνοιξε στο 80ο λεπτό ο Τσάτσος. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν δημιουργώντας κάποιες προϋποθέσεις, όμως στις καθυστερήσεις ο Ζοτάι πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του σφραγίζοντας την πρόκριση.

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ (Γιώργος Γιάκος): Βασιλειάδης, Κληρονόμος, Παναγιωτόπουλος (46΄ Τσάτσος), Αριστόπουλος, Κακιώνης, Νίκας (46΄ Καρλής), Παγώνης, Καλπακούλας, Σπανός (88΄ Ρουστεμάι), Κοντογιάννης, Ζοτάι.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Αλέξανδρος Ρήγας): Παπασωτήρης, Μπακέλας (46΄ Τρομπούκης), Κουτσουπιάς, Γραμμενόπουλος, Μποκώρος (68΄ Τριαντάφυλλος), Ράδος, Καβαλάρης, Κοντούρης, Χαραμής (83΄ Κοντός), Γκόλιας (83΄ Ανδρεάς), Μωραΐτης.