Στη Δάφνη το τελευταίο εισιτήριο του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ

Η Δάφνη Μεγάλης Χώρας πήρε την πρόκριση στη 2η φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΝΑ κερδίζοντας στην έδρα της με 3 - 1 τον Αστέρα Κυψέλης.

Η ομάδα του Βασίλη Ιωάννου ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της στο δεύτερο ημίχρονο και θα βρίσκεται στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.
Σε ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές με μεγαλύτερη το δοκάρι σε σουτ του Δημήτρη Μολώνη στο 33ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και στο 59΄ προηγήθηκαν με γκολ του Κουκογιάννη. Στο 79΄ ο Γιώργος Μολώνης έκανε το 2 - 0, όμως ένα λεπτό αργότερα ο Γιαννακίδης μείωσε για τον Αστέρα. Η Δάφνη "σφράγισε" την πρόκριση στο 89΄ με τέρμα που σημείωσε ο Δημήτρης Μολώνης.

Ο Κοθρούλας κλέβει τη μπάλα και από αριστερά κάνει το σουτ με το Βασιλείου να διώχνει σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτελεί ο Κοθρούλας και ο Ξανθόπουλος μέσα από την περιοχή σουτάρει πάνω από το δοκάρι.
Ο Γιώργος Μολώνης εκτελεί κόρνερ με πάσα στο Ντόνι που κάνει φαλτσαριστό σουτ και διώχνει δύσκολα ο Γεωργίου.
14΄ Γέμισμα του Καραγιάννη ο Ασβεστόπουλος κάνει το σουτ και μπλοκάρει ο Βασιλείου.
15΄ Αντεπίθεση με τον Κουκογιάννη που κάνει το σουτ και μπλοκάρει ο Γεωργίου.
17΄ Ο Μουλαρογιάννης βγάζει στην πλάτη της άμυνας το Ντόνι που απέναντι από το Γεωργίου πλασάρει πάνω από το δοκάρι.
20΄ Γυριστό σουτ του Ασβεστόπουλου η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.
24΄ Δυνατό σουτ του Κουκογιάννη η μπάλα περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
33΄ Γέμισμα από αριστερά του Καλογεράκη ο Δημήτρης Μολώνης κάνει μονοκόμματο σουτ στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί.
45΄ Ο Κοθρούλας μπαίνει από αριστερά στην περιοχή και από πλάγια κάνει φαλτσαριστό σουτ, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
48΄ Διαγώνια μπαλιά του Νταλακούρα στο Ντόνι που προλαβαίνει το Γεωργίου, πλασάρει και διώχνει πάνω στη γραμμή ο Γκουτσέλης.
59΄ Γκολ. Ο Κουκογιάννης αποφεύγει δύο αντιπάλους, κάνει συρτό σουτ και παρά την προσπάθεια του Γεωργίου η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 1 - 0.
63΄ Αντεπίθεση με τον Κουκογιάννη που κάνει το σουτ και μπλοκάρει ο Γεωργίου.
67΄ Σουτ του Νταλακούρα η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
72΄ Συρτό σουτ του Γιώργου Μολώνη μπλοκάρει ο Γεωργίου.
75΄ Οι γηπεδούχοι ζητάνε πέναλτι για χέρι του Παναγιωτόπουλου, με τον Καραβασίλη να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.
79΄ Γκολ. Συρτό σουτ του Νταλακούρα ο Γεωργίου διώχνει δύσκολα και στην επαναφορά ο Γιώργος Μολώνης με κοντινό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 0.
80΄ Γκολ. Συρτή σέντρα του Ρεντζέπη από αριστερά ο Γιαννακίδης κάνει το σουτ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 2 - 1.
89΄ Γκολ. Κεφαλιά πάσα του Κοτσώρη στο Δημήτρη Μολώνη που με σουτ διαμορφώνει το τελικό 3 - 1.

ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ (Βασίλης Ιωάννου): Βασιλείου, Τασολάμπρος, Καλογεράκης, Γιόγιος, Δημητρόπουλος, Μολώνης Δ., Μουλαρογιάννης, Φεγγούλης (46΄ Νταλακούρας), Ντόνι (81΄ Κοτσώρης), Μολώνης Γ., Κουκογιάννης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Σήφης Μπούσγος): Γεωργίου, Καραγιάννης (63΄ Μούχας), Παπαγιάννης (60΄ Ρεντζέπης), Καραγκούνης, Ξανθόπουλος (46΄ Γκουτσέλης), Χότζα, Παπαθανασίου (65΄ Βελέντζας), Παναγιωτόπουλος, Ασβεστόπουλος, Κοθρούλας, Ζώγας (60΄ Γιαννακίδης).