Πρεμιέρα με ανατροπή και τεσσάρα για την Κ19

Στο πρώτο της παιχνίδι στο πρωτάθλημα της Κ19 της Super League η ομάδα του Παναιτωλικού κέρδισε την αντίστοιχη του ΟΦΗ με 4 - 2.

Η ομάδα του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα παρότι έμεινε πίσω στο σκορ με 0 - 2, ισοφάρισε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και στο δεύτερο μέρος ανέτρεψε πλήρως το σκορ και έφτασε στην τελική επικράτηση.
Οι φιλιξενούμενοι προηγήθηκαν με κεφαλιά του Σουρνάκη στο 6ο λεπτό και στο 29΄ ο Κουράκης έκανε το 0 - 2. Ο Καλαντζής νίκησε σε τετ α τετ τον Αζίζι στο 38΄ και στο τέλος του ημιχρόνου ο Παναιτωλικός έφτασε στην ισοφάριση με τέρματα του Καββαδία στο 44΄ και του Τσιαντή στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Φραντζέσκος στο 51΄ και στο 55΄ έχασε δύο καλές ευκαιρίες και στο 66΄ και στο 68΄ ο Καββαδίας και ο Θώδης νίκησαν το Νεοκοσμίδη και ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4 - 2. Στην τελευταία αξιόλογη ευκαιρία του αγώνα ο Θώδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

6΄ Γκολ. Κόρνερ του Καλαϊτζάκη ο Σουρνάκης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 1.
29΄ Γκολ. Ο Κουράκης με σουτ έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Καλαντζή για το 0 - 2.
38΄ Ο Αζίζι βγαίνει απέναντι στον Καλαντζή, πλασάρει και διώχνει ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.
44΄ Γκολ. Σέντρα του Σκόνδρα από αριστερά ο Καββαδίας με κεφαλιά μειώνει σε 1 - 2.
45+1΄ Γκολ. Σέντρα του Φραντζέσκου από δεξιά ο Τσιαντής με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 2.
51΄ Ο Φραντζέσκος με ατομική ενέργεια μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει άουτ.
55΄ Ατομική ενέργεια του Φραντζέσκου που σουτάρει με το Νεοκοσμίδη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
66΄ Γκολ. Σέντρα του Πατίλα από δεξιά ο Καββαδίας με κεφαλιά κάνει το 3 - 2.
68΄ Γκολ. Γέμισμα του Μπακαδήμα ο Θώδης με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 4 - 2.
74΄ Σέντρα του Ντόβα κεφαλιά του Θώδη η μπάλα πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι του Νεοκοσμίδη.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Καλαντζής, Ντόβας, Γρηγοριάδης, Μπακαδήμας, Γιαννιώτης, Τσιγγάρας, Σκόνδρας, Τσιαντής (77΄ Παναγιωτίδης), Φραντζέσκος (63΄ Πατίλας), Πανταζής (56΄ Θώδης), Καββαδίας

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Νεοκοσμίδης, Κοκολογιάννης, Μακρυδάκης (67΄ Κουρίνος), Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης (56΄ Σταυρακάκης), Παπιομήτογλου (56΄ Λαγουδάκης), Κουράκης, Αζίζι, Ψαρράς.