Νίκη για την Κ17, ισοπαλία για την Κ19

Μία νίκη και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των ομάδων του Παναιτωλικού στα πρωταθλήματα υποδομών της Super League.

Η Κ19 αναδείχτηκε ισόπαλη με 1 - 1 με την αντίστοιχη της Λαμίας εκτός έδρας, ενώ η Κ17 κέρδισε με 2 - 1 εντός έδρας την ομάδα του Άρη.
Η Κ19 προηγήθηκε με γκολ του Δήμου στο 2ο λεπτό, είχε καλές ευκαιρίες με μεγαλύτερη το δοκάρι στο 31΄, όμως ισοφαρίστηκε στο 66΄ με γκολ που σημείωσε με εκτέλεση πέναλτι ο Βλαχομήτρος.
Αγωνίστηκαν οι: Κοντογιάννης, Ντούκας (71’ Παπανικόπουλος (81’ λ.τ. Καρατσόλης)), Σκιαδάς, Σοροβός, Σαράκης, Σκόνδρας, Δημητρίου (81’ Κρανιώτης), Λαζαρίδης (88’ Ντάβανος), Τρομπούκης, Δήμος (71’ Λαμπρίδης), Θεοδώρου.
Η Κ17 πήρε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της υποχρεώνοντας τον Άρη στην πρώτη του απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα. Ο Νικολάου στο 63΄ άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό, όμως ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε στο 78΄. Στο 87ο λεπτό ο Παπαδόπουλος κέρδισε πέναλτι και ευστόχησε στην εκτέλεση κάνοντας το 2 - 0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 91΄, ο Παναιτωλικός έμεινε με 9 παίκτες στο επόμενο λεπτό, αλλά το 2 - 1 δεν άλλαξε.
Αγωνίστηκαν οι: Παναγιωτόπουλος, Μπαρδούλης, Καστανιώτης, Ζαβέρδας, Σοφιανόπουλος, Νικολάου, Μπαρμπαγιάννης (59′ Κόκα), Αυγέρης (84΄ Καλογερόπουλος), Παπαδόπουλος, Ταράσης, Ζουρνατζάκης (76΄ Κουνάβας).