Βγήκε "στεγνός"

Με το δεξί μπήκε στο 2021 ο Παναιτωλικός που κέρδισε με 2 - 1 εντός έδρας τον ΟΦΗ.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα έμεινε πίσω στο σκορ, όμως ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση, δείχνοντας πάντως ότι χρειάζεται αρκετή βελτίωση.
Σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και είχαν καλές στιγμές να σκοράρουν, χωρίς όμως αποτέλεσμα με το 0 - 0 να παραμένει στο πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα, όμως οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 55΄ με γκολ του Στάικου. Στο 59΄ ο Αριγίμπι ανατράπηκε από το Σελίμοβιτς με τον Παπαδόπουλο να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι και πέντε λεπτά αργότερα να υποδεικνύει το πέναλτι μετά από τη χρήση VAR. Στην εκτέλεση ο Μάζουρεκ νικήθηκε από το Σωτηρίου και το 0 - 1 παρέμεινε. Στη συνέχεια ο ΟΦΗ έδειχνε να ελέγχει το ματς, όμως στο 83΄ ο Μανθάτης στο ντεμπούτο του με σέντρα σουτ από δεξιά έκανε το 1 - 1. Δύο λεπτά αργότερα ο Τζανακάκης έκανε τη σέντρα, ο Ματσόλα πήρε την κεφαλιά και ο Λιάβας από κοντά έκανε το 2 - 1. Στο 90΄ ο Σαρδινέρο αστόχησε σε τετ α τετ, ενώ στο 94΄ ο Νέιρα αποβλήθηκε.

Σουτ του Νέιρα από το ύψος της περιοχής απέκρουσε ο Κνετ.
10΄ Μετά από λάθος στην άμυνα ο Στάρτζεον πασάρει στον Κοροβέση που από καλή θέση πλασάρει άουτ.
27΄ Μακρινό σουτ του Σελίμοβιτς απέκρουσε εύκολα ο Κνετ.
28΄ Ο Σαρδινέρο μπαίνει από πλάγια στην περιοχή, πλασάρει και αποκρούει ο Κνετ.
31΄ Εκτέλεση φάουλ του Στάικου κεφαλιά του Σελίμοβιτς έφυγε άουτ.
43΄ Σουτ του Βέργου έξω από την περιοχή απέκρουσε ο Σωτηρίου.
45΄ Μακρινό σουτ του Αριγίμπι έφυγε άουτ.
46΄ Σέντρα του Αριγίμπι από δεξιά προβολή του Βέργου η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
55΄ Γκολ. Ο Στάρτζεον μέσα στην περιοχή υποδέχεται την πάσα του Ουές και πασάρει στο Στάικο που σουτάρει στα δίχτυα για το 0 - 1.
59΄ Κάθετη πάσα του Μάζουρεκ στον Αριγίμπι που ανατρέπεται από το Σελίμοβιτς και με υπόδειξη του VAR δίνεται το πέναλτι.
65΄ Ο Μάζουρεκ εκτελεί άσχημα το πέναλτι και ο Σωτηρίου πέφτει στη δεξιά γωνία και αποκρούει εύκολα.
74΄ Εκτέλεση φάουλ του Σελίμοβιτς η μπάλα έφυγε άουτ.
79΄ Εκτέλεση φάουλ του Στάικου κεφαλιά του Σαρδινέρο η μπάλα έφυγε άουτ.
83΄ Γκολ. Σέντρα σουτ του Μανθάτη από δεξιά η μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 1.
85΄ Γκολ. Σέντρα του Τζανακάκη από δεξιά ο Ματσόλα πήρε την κεφαλιά και ο Λιάβας με κοντινό πλασέ έκανε το 2 - 1.
90΄ Κάθετη πάσα του Νέιρα στο Σαρδινέρο που σε τετ α τετ με τον Κνετ πλασάρει άουτ.
94΄ Ο Νέιρα αποβάλλεται δεχόμενος δύο κίτρινες κάρτες για διαμαρτυρία.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Μεντίνα (78΄ Τζανακάκης), Περέιρα, Λιάβας, Κωνσταντόπουλος, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Αριγίμπι (89΄ Αρσούρα), Μάζουρεκ (70΄ Ματσόλα), Ντίας, Βέργος (71΄ Μανθάτης).

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Ουές, Σελίμοβιτς, Στάρτζεον, Νέιρα, Βούρος (92΄ Γκαργκαλατζίδης), Διαμαντής, Σαρδινέρο, Στάικος (92΄ Τσιλιανίδης), Μεγιάδο, Κοροβέσης (68΄ Λυμπεράκης).