Βαριά ήττα για την Κ17 από τον ΠΑΣ Γιάννινα

Την ήττα με σκορ 1 - 5 γνώρισε η Κ17 του Παναιτωλικού από την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο 37΄ με το Ζώνιο και δύο λεπτά αργότερα ο Γροσδάνης έκανε το 0 - 2 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Ο Καρατσόλης στο 47΄ μείωσε για τον Παναιτωλικό, όμως ο ΠΑΣ με δύο γκολ του Λέκκα στο 53΄ και στο 62΄ "καθάρισε" το παιχνίδι και στο 66΄ ο Γροσδάνης διαμόρφωσε το τελικό 1 - 5.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Κοντογιάννης, Νταλιάνης (70’ Λάκκας), Γιάκος (46’ Παπαχρήστος), Σκιαδάς, Κωνσταντόπουλος, Λαζαρίδης (63’΄Δήμος), Μπελεβώνης, Θεοτοκάτος, Καρατσόλης (85’ Σαράκης), Ντούλιας (46’ Τρομπούκης), Φραγκούλης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Βακαλόπουλος, Πεπονής (65΄ Τασιούλας), Περβανάς (68΄ Πογιάς), Ζιάβρος, Ντόντης, Παππάς, Κλλεισούρας (60΄ Μάκης), Γροσδάνης, Λέκκας (70΄ Δημητρέλος), Ζώνιος, Πλατιάς (76΄ Ντούκας).