Εκτός έδρας νίκη για την Κ19

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Κ19 του Παναιτωλικού.

Η ομάδα του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα κέρδισε με 1 - 0 στη Λάρισα την ΑΕΛ και έφτασε τους 10 βαθμούς σε τέσσερις αγώνες.
Ο Παναιτωλικός στο πρώτο μέρος είχε φάσεις με τους Φραντζέσκο, Καββαδία, Ντόβα και Μπακαδήμα και πήρε προβάδισμα με κοντινή προβολή του Νίκου Διγκόζη στο 45ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός διαχειρίστηκε καλά το παιχνίδι, οι γηπεδούχοι είχαν δύο φάσεις με Πινακά και Μπάμη, ενώ στην τελευταία φάση του αγώνα ο Σουλούκος έδιωξε τη μπάλα στο σουτ του Πατίλα με το 0 - 1 να παραμένει και τον Παναιτωλικό να φτάνει σε μία ακόμα σημαντική νίκη.

ΑΕΛ (Γιάννης Τσακμακίδης): Σουλούκος, Πλατάνας, Μαλάκος, Φουρκιώτης Χ., Τάρτας, Μπάμης, Δάκτυλας (45′ Χαλάτσης), Βαφειάδης (88′ Διγκόζης Μ.), Πινακάς, Μουξιός, Ζιάκας (73′ Κοτσιανούλης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Καλαντζής, Ντόβας, Μπακαδήμας, Γιαννιώτης Δ., Γρηγοριάδης, Νταλακούρας, Τσιαντής (60’ Αλομπισάτ), Φυτόπουλος, Καββαδίας, Φραντζέσκος (84’ Πατίλας), Διγκόζης N. (74’ Παναγιωτίδης).