Νίκες για Κ19 και Κ17

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στα πρωταθλήματα υποδομής της Super League οι ομάδες Κ19 και Κ17 του Παναιτωλικού.

Η Κ19 κέρδισε με 4 - 2 το Λεβαδειακό και με 13 βαθμούς σε 5 αγώνες βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας και η Κ17 κέρδισε με το ίδιο σκορ την ΑΕΛ φτάνοντας τους 7 βαθμούς σε 4 αγώνες.
Η Κ19 στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Παναιτωλικού προηγήθηκε στο 8ο λεπτό μετά από "κομπίνα" σε φάουλ με το Σκόνδρα να δίνει στο Νταλακούρα που με σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Καλαντζής στο 38΄ κράτησε το 1 - 0 νικώντας αντίπαλο σε τετ α τετ και στο 44΄ μετά από πάσα του Φραντζέσκου ο Καββαδίας με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα του Παναιτωλικού. Στο επόμενο δίλεπτο όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με δύο τέρματα να ισοφαρίσουν σε 2 - 2. Στο 49΄ ο Καββαδίας με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3 - 2 και στις καθυστερήσεις μετά από κάθετη πάσα του Φυτόπουλου ο Σκόνδρας πέρασε και τον τερματοφύλακα και διαμόρφωσε το τελικό 4 - 2.
Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Καλαντζής, Ντόβας, Γρηγοριάδης, Γιαννιώτης Δ., Μπακαδήμας, Νταλακούρας (55’ λ.τ. Τσιαντής), Φυτόπουλος, Φραντζέσκος (84’ Πανταζής), Σκόνδρας, Διγκόζης (64’ Αλομπισάτ), Καββαδίας.

Η Κ17 έμεινε δύο φορές πίσω στο σκορ, όμως ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και πέτυχε τη 2η νίκη της σε 4 αγώνες. Σκόρερ του Παναιτωλικού ήταν οι Σκιαδάς, Θεοτοκάτος, Τρομπούκης και Κωνσταντόπουλος.
Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Κοντογιάννης, Νταλιάνης (74’ Παπαχρήστος), Γιάκος, Κωνσταντόπουλος, Δήμος, Σκιαδάς, Μπελεβώνης (89’ Λαζαρίδης), Θεοτοκάτος, Καρατσόλης (64’ Λάκκας), Ντούλιας, Τρομπούκης.