Νίκη για την Κ19 του Παναιτωλικού

Με 2 - 1 κέρδισε η Κ19 του Παναιτωλικού την αντίστοιχη του Άρη στο παιχνίδι της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα στους 40 βαθμούς και στην 7η θέση ισόβαθμη με την Ξάνθη.
Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 26ο λεπτό ο τερματοφύλακας Παρδαλός με βολέ και το 1 - 0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο 72΄ ο Μπελεβώνης με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2 - 0 και στο 81΄ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν. Ο Παναιτωλικός ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Φυτόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 93ο λεπτό.
Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Παρδαλός, Ντόβας, Γρηγοριάδης (80’ Σκόνδρας), Μπακαδήμας, Σκιαδάς, Τσιαντής (63’ Φραντζέσκος), Πατίλας, Φυτόπουλος, Θώδης, Μπελεβώνης (76’ Αλομπισάτ), Πανταζής.