Πρώτη νίκη για την Κ19

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα υποδομής της Super League πέτυχε η Κ19 του Παναιτωλικού.

Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου κέρδισε στο Ηράκλειο την Κ19 του ΟΦΗ με σκορ 3 - 2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τέρμα που σημείωσε ο Σταυρακάκης. Στο 23ο λεπτό ο Πανταζής ισοφάρισε για τον Παναιτωλικό και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες με τον Αυγουστάκη να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπελεβώνης με σουτ έδωσε προβάδισμα στον Παναιτωλικό και στο 51΄ ο Σκόνδρας με πλασέ έκανε το 1 - 3. Ο Παναιτωλικός με το υπέρ του σκορ και το αριθμητικό πλεονέκτημα διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα και το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι είναι να μειώσουν στο τελικό 2 - 3 με τέρμα του Καλαϊτζάκη στο 90ο λεπτό.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Αυγουστάκης, Καλαϊτζάκης, Μακρυδάκης (65΄ Γαιτάνης), Μαρινάκης, Ψαρράς (70΄ Μπέρκης), Παπιομίτογλου (81΄ Σαβουιδάκης), Σταυρακάκης (65΄ Σκέντζος), Νοικοκυράκης, Κουράκης (46΄ Κουγιουμουτζής).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Παρδαλός, Παναγιωτίδης, Φραγκούλης, Θεοδώρου (60΄ Μελιάδης), Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Ντούκας (72΄ Μουρατίδης), Σκόνδρας, Παναγιωτόπουλος (60΄ Ντούλιας), Μπελεβώνης, Πανταζής (81΄ Καρατσώλης).