Πρεμιέρα με το "αριστερό" στο Κύπελλο

Στο πρώτο του παιχνίδι στο Κύπελλο Ελλάδας ο Παναιτωλικός γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό με 0 - 1.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα είχε καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός πήρε μέτρα στο γήπεδο, έκανε φάσεις και έφτασε στη νίκη με γκολ του Μακέντα στο 84ο λεπτό.
Ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, όμως δεν απείλησε τον Κότσαρη ιδιαίτερα και στο 19΄ ο Πάουλο έκανε πέναλτι στο Βέργο με το Γιαννακόπουλο να νικά στην εκτέλεση το Στάικο. Ο Ρότσα είχε ευκαιρία για τον Παναιτωλικό στο 24΄ και στο 30΄ ο Καμαρά νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Κότσαρη στη μεγαλύτερη ευκαιρία του Παναιτωλικού.
Στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός βρήκε φάσεις, έχασε ευκαιρίες και έφτασε στη νίκη με γκολ του Μακέντα στο 84΄ με πλασέ μετά από γύρισμα του Αποστολάκη.

Σουτ του Πάουλο μέσα από την περιοχή η μπάλα φεύγει άουτ.
Σουτ του Μπαρμπόσα έξω από την περιοχή ο Κότσαρης απέκρουσε.
19΄ Ο Σκουλάς υποδεικνύει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Πάουλο στο Βέργο.
20΄ Ο Γιαννακόπουλος διώχνει τη μπάλα στη δεξιά του γωνία στο πέναλτι του Στάικου.
24΄ Ο Ρότσα μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, περνάει δύο αντιπάλους και σουτάρει με τον Κότσαρη να αποκρούει.
30΄ Πάσα του Ντίας στον Καμαρά που απέναντι από τον Κότσαρη πλασάρει και διώχνει με τα πόδια ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού. Στη συνέχεια στη φάση μπαίνει ο Ντίας που πλασάρει αλλά διώχνουν οι αμυντικοί.
49΄ Γύρισμα του Ντίας ο Ουίλιαν σουτάρει και διώχνουν οι αμυντικοί.
52΄ Σουτ του Καμπετσή κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
61΄ Κάθετη του Στάικου στον Καμπετσή που πλάσαρε άουτ.
66΄ Σουτ του Δώνη έξω από την περιοχή έφυγε πάνω από το δοκάρι.
69΄ Γύρισμα του Αποστολάκη στο Δώνη που έκανε το σουτ με τη μπάλα να περνάει άουτ.
78΄ Μακρινό σουτ του Παντελάκη η μπάλα έφυγε άουτ.
84΄ Γκολ. Γύρισμα του Αποστολάκη από δεξιά στο Μακέντα που με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 1.
88΄ Στρώσιμο της μπάλας του Εμμανουηλίδη στον Τζανδάρη που σούταρε από το ύψος της περιοχής και έδιωξε ο Γιαννακόπουλος.
91΄ Σουτ του Μανά η μπάλα έφυγε άουτ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Ρότσα (79΄ Τσιγγάρας), Λιάβας (65΄ Μπελεβώνης), Μαλής, Άργκους, Πάουλο, Λουσέρο, Μανά, Ουίλιαν (72΄ Μοράρ), Ντίας, Καμαρά.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Κότσαρης, Οικονόμου, Αποστολάκης, Πούγγουρας, Παντελάκης, Θεοχάρης, Στάικος, Τζανδάρης, Χατζηθεοδωρίδης (65΄ Δώνης), Καμπετσής (67΄ Μακέντα), Βέργος (74΄ Εμμανουηλίδης).