Έπαιξε μπάλα... έπαιξε και με τη "φωτιά"

Στις νίκες επέστρεψε ο Παναιτωλικός που κέρδισε με 2 - 1 το Λεβαδειακό.

Αρκετά καλή σε μεγάλο διάστημα του αγώνα η ομάδα του Τραϊνού Δέλλα, όμως στα τελευταία λεπτά δέχτηκε γκολ και αγχώθηκε κρατώντας το πολύτιμο "τρίποντο".
Ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, είχε φάσεις, αλλά το 0 - 0 παρέμεινε. Στο 49΄ ο Έρικσον με ένα γκολ που χρειάστηκε και η βοήθεια της τύχης άνοιξε το σκορ και εννιά λεπτά αργότερα ο Μοράρ διπλασίασε με πλασέ τα γκολ του Παναιτωλικού. Η μεγάλη ευκαιρία να "κλειδώσει" τη νίκη ο Παναιτωλικός χάθηκε στο 63΄ με το Μοράρ να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι. Η αποβολή του Νανγκίς δευτερόλεπτα αργότερα έδειχνε να απλοποιεί τα πράγματα, όμως ο Σαβαντογκό μείωσε στο 88΄ και στο 92΄ ο Ιωαννίδης από καλή θέση έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Παναιτωλικό να κρατά τη νίκη.

Σουτ του Σαβαντογκό η μπάλα φεύγει άουτ.
Γέμισμα του Έρικσον με κεφαλιά ο Παντελιάδης πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ πριν ο Καμαρά γίνει επικίνδυνος.
15΄ Ωραία προσπάθεια του Μαρινάκη από δεξιά και πάσα στο Μάζουρεκ που σούταρε άουτ.
37΄ Σέντρα του Μαρινάκη από δεξιά ο Καμαρά από κοντά με προβολή έστειλε τη μπάλα πάνω από το δοκάρι.
39΄ Σουτ του Μοράρ η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.
41΄ Γύρισμα του Μοράρ ο Καμαρά πιέστηκε και δε μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας.
49΄ Γκολ. Ο Ντίας κάνει την πάσα ο Αντιλέχου διώχνει με τη μπάλα να κοντράρει στο κεφάλι του Έρικσον και να καταλήγει στα δίχτυα για το 1 - 0.
58΄ Γκολ. Γύρισμα του Καμαρά από αριστερά ο Μοράρ με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 0.
61΄ Σουτ του Καμαρά ο Επασί έδιωξε και στη συνέχεια της φάσης ο Μάζουρεκ ανατράπηκε με το Ζαχαριάδη να δίνει το πέναλτι.
63΄ Ο Μοράρ στέλνει τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Επασί και στη συνέχεια η μπάλα φεύγει άουτ.
63΄ Ο Νανγκίς αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
66΄ Σουτ του Ντίας η μπάλα φεύγει άουτ.
78΄ Σουτ του Μαρινάκη η μπάλα έφυγε άουτ.
79΄ Σουτ του Λουσέρο απέκρουσε ο Επασί.
86΄ Γκολ. Σουτ του Σαβαντογκό η μπάλα στη δεξιά γωνία του Κυριακίδη 2 - 1.
92΄ Γέμισμα του Μητρόπουλου λάθος στην άμυνα ο Ιωαννίδης από καλή θέση σούταρε άουτ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Ρότσα, Μαρινάκης, Μαλής, Μιχάι, Έρικσον, Πάουλο, Μάζουρεκ (66΄ Ουίλιαν), Ντίας (84΄ Μανά), Μοράρ, Καμαρά (77΄ Λουσέρο).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άκης Μάντζιος): Επασί, Παντελιάδης, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Αντιλέχου, Καραχάλιος (64΄ Όμο), Μητρόπουλος, Νανγκίς, Σαβαντογκό, Σουμπίνιο (64΄ Γιακουμάκης), Μαρκόφσκι (75΄ Ιωαννίδης).