Ανώτερος στα Γιάννενα

Ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος από τον ΠΑΣ Γιάννινα και έφτασε δίκαια στη νίκη με σκορ 2 - 0.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα έφτασε στη νίκη χάρη σε δύο γκολ του Μάζουρεκ στο 43΄ και στο 96΄ και ανέβηκε στους 11 βαθμούς αφήνοντας στους 6 τον αντίπαλό του.
Ο Παναιτωλικός έχασε τεράστια ευκαιρία στο 11ο λεπτό όταν μετά το λάθος του Τζημόπουλου ο Ντίας πέρασε κάθετη πάσα στο Μοράρ που πλάσαρε και έδιωξε εντυπωσιακά ο Βελλίδης. Ο ΠΑΣ προσπάθησε να απειλήσει στο 26΄ με την κεφαλιά του Μιχαήλ να περνάει άουτ και στο 43΄ ο Ρότσα πάσαρε στον Ουίλιαν που από αριστερά έκανε τη σέντρα στο κεφάλι του Μάζουρεκ που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 - 1.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός κράτησε καλά στην άμυνα και στα τελευταία λεπτά βρήκε χώρους, είχε ευκαιρία με το Μανά και "σφράγισε" τη νίκη στο 96΄ με το πλασέ του Μάζουρεκ μετά από ασίστ του Μανά.
Αυτή η νίκη ήταν η πρώτη του Παναιτωλικού στα Γιάννενα σε επίπεδο Super League.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Νικολιάς, Μιχαήλ, Λίλα, Τζημόπουλος, Σκόνδρας (46΄ Αποστολόπουλος), Κρίζμαν, Γιάκος, Ξύδας (68΄ Αθανασιάδης), Κακούμπα, Κούζικ (60΄ Βιντάλ).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Ρότσα, Μαρινάκης, Μαλής, Άργκους (73΄ λ.τ. Χαντάκιας), Πάουλο, Λουσέρο, Ουίλιαν (68΄ Μανά), Ντίας, Μάζουρεκ, Μοράρ (79΄ λ.τ. Καμαρά).