Έχασε το "τρίποντο" στις καθυστερήσεις

Σε ένα ακόμα παιχνίδι στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός έχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα σε ένα παιχνίδι που ο ρυθμός ανέβηκε μόνο στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκε γκολ στο 93ο λεπτό και αναδείχτηκε ισόπαλη 1 - 1 με τον Αστέρα Τρίπολης.
Το πρώτο ημίχρονο είχε ελάχιστες φάσεις και το 0 - 0 παρέμεινε. Στο δεύτερο μέρος ο Κυριακίδης είχε μια καλή επέμβαση σε σουτ του Τόνσο και στο 63΄ το σουτ του Μανά κόντραρε και η μπάλα κατέληξε στο δεξί δοκάρι. Τρία λεπτά αργότερα ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ με τη μπάλα να κοντράρει στο φάουλ του Μοράρ και να καταλήγει στα δίχτυα. Ο Αστέρας στο τέλος προσπάθησε να πιέσει και στο 93΄ έφτασε στην ισοφάριση με κοντινό πλασέ του Καλτσά.

Γέμισμα του Βαλιέντε στο Μανιά που έξω από την περιοχή με πλασέ πήγε να "κρεμάσει" τον Κυριακίδη, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού μάζεψε εύκολα.
30΄ Σουτ του Βαλιέντε απέκρουσε ο Κυριακίδης.
34΄ Μακρινό σουτ του Μάζουρεκ η μπάλα έφυγε άουτ.
48΄ Σουτ του Τσιλιανίδη έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ.
55΄ Σουτ του Τόνσο μέσα από την περιοχή έδιωξε ο Κυριακίδης.
63΄ Σουτ του Μανά η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη.
66΄ Γκολ. Φάουλ του Μοράρ η μπάλα κόντραρε στο τείχος και πήγε στη δεξιά γωνία του Αθανασιάδη για το 1 - 0.
70΄ Σέντρα του Κώτσιρα ανάποδο ψαλίδι του Τόνσο η μπάλα έφυγε άουτ.
77΄ Σουτ του Λουσέρο απέκρουσε ο Αθανασιάδης.
93΄ Γκολ. Γύρισμα του Δουβίκα από δεξιά ο Καλτσάς από κοντά κάνει το 1 - 1.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Ρότσα, Μαρινάκης, Μαλής, Άργκους, Λουσέρο, Πάουλο (46΄ Ουίλιαν), Ντίας, Μανά (81΄ Χαντάκιας), Μάζουρεκ, Μοράρ (75΄ Καμαρά).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Βλάχος (45+1΄ λ.τ. Κώτσιρας), Βαλιέντε, Τριανταφυλλόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τσιλιανίδης (61΄ Φερνάντεζ), Καλτσάς, Τόνσο (72΄ Δουβίκας), Μανιάς.