Εμφάνιση Κυπέλλου απέναντι στον Κισσαμικό

Ο Παναιτωλικός αναδείχτηκε ισόπαλος με 0 - 0 με τον Κισσαμικό και πλέον αναζητά τις πιθανές ισοβαθμίες για να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Σε ένα ακόμα παιχνίδι Κυπέλλου ο Παναιτωλικός δεν ήταν καλός και δεν κέρδισε μια ομάδα μικρότερης κατηγορίας με αποτέλεσμα να μην έχει το "πάνω χέρι" στην υπόθεση - πρόκριση.
Πλέον η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα θέλει νίκη στο τελευταίο παιχνίδι με την Ιεράπετρα, ήττα του Κισσαμικού από τον Παναθηναϊκό και καλύτερη διαφορά τερμάτων για να βρεθεί στους "16" του Κυπέλλου.
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Παναιτωλικός είχε την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο, προσπάθησε να απειλήσει και στην καλύτερη ευκαιρία είχε δοκάρι με κεφαλιά του Χαντάκια στο 22ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν, ενώ δημιούργησαν ευκαιρίες με σημαντικότερη αυτή του 70ου λεπτού όταν ο Σάλιακας με σουτ από το κέντρο έστειλε τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γιαννακόπουλου.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Καραγεώργης (74′ Τόλι), Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος, Τεγούσης, Σελινιωτάκης (60′ Γκίνης), Σάλιακας, Βρεττός, Αποστολόπουλος, Μαλόνγκα (63′ Αρναρέλλης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Τσοκάνης, Λιάβας (62΄ Μαρινάκης), Γιαννιώτης Δ., Χαντάκιας, Αγρόδημος (78΄ Μπελεβώνης), Τσιγγάρας, Βασιλούδης (50΄ Ντίας), Ουίλιαν, Μανά, Μοράρ.