Ήττα από τα αποδυτήρια

Την ήττα με 3 - 0 γνώρισε ο Παναιτωλικός από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα βρέθηκε από νωρίς με την "πλάτη στον τοίχο", καθώς στο 5ο λεπτό έχανε με 2 - 0, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 27ο λεπτό.
Ο Μασούρας στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Πανιώνιο και στο πεντάλεπτο ο Κόρμπος μετά από ασίστ του Οικονομίδη έκανε το 2 - 0. Ο Μασούρας είχε μια καλή ευκαιρία στο 10΄ και στο 27΄ ο Κυριακίδης έδιωξε τη μπάλα στο σουτ του Οικονομίδη και ο Ντουρμισάι από κοντά έκανε το 3 - 0 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός προσπάθησε να πιέσει, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα, ενώ ο Πανιώνιος είχε ευκαιρία στο 72΄ με το Σπιριντόνοβιτς σε τετ α τετ να πλασάρει πάνω από το δοκάρι.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζοζέ Ανιγκό): Κότνικ, Μπανανά, Κούρντι, Κεϊτά, Κότσιτς, Κόρμπος (79' λ.τ. Άλμπεργκ), Οικονομίδης (67' Πιρίς), Μασούρας (82' Καμαρά), Σπιριντόνοβιτς, Ντομίνγκες, Ντουρμισάι.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Ρότσα, Μαρινάκης, Μαλής, Άργκους, Λουσέρο (80΄ λ.τ. Τσοκάνης), Λιάβας (70΄ Βακράκος), Ουίλιαν, Μανά, Μάζουρεκ (87΄ Βασιλούδης), Ντίας.