Κοίταξε στα μάτια τον ΠΑΟΚ

Την ήττα με σκορ 2 - 1 από τον ΠΑΟΚ γνώρισε στο γήπεδο της Τούμπας ο Παναιτωλικός.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα είχε καλή αμυντική εικόνα, ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Δημήτρης Κυριακίδης.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ πίεσε αλλά ο Κυριακίδης αντέδρασε σωστά στις περιπτώσεις που χρειάστηκε και το 0 - 0 παρέμεινε με την ολοκλήρωση του 45λέπτου. Στο 65΄ ο ΠΑΟΚ σκόραρε με αυτογκόλ του Μαρινάκη σε μια φάση που ο πλάγιος μπακ του Παναιτωλικού σπρώχτηκε από τον Πρίγιοβιτς. Δύο λεπτά αργότερα ο Άκπομ διπλασίασε τα τέρματα του "Δικεφάλου" κάνοντας το έργο του ΠΑΟΚ πιο εύκολο. όμως στο 71΄ ο Καμαρά μείωσε και ο Παναιτωλικός έβαλε πίεση χωρίς να καταφέρει τελικά να φτάσει σε δεύτερο γκολ.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Κίτσιου (84΄ Χατσερίντι), Βαρέλα, Κρέσπο, Τόσκα, Σάκχοφ (72′ Μαουρίτσιο), Κάνιας, Πέλκας, Μπίσεσβαρ (57′ Ακπόμ), Λημνιός, Πρίγιοβιτς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μαλής, Αργκους (85΄ Λιάβας), Τσοκάνης, Ντίας, Λουσέρο, Μανά (74΄ Ρότσα), Μάζουρεκ, Ουίλιαν, Καμαρά.