Του στοίχισε το πρώτο ημίχρονο

Την ήττα με σκορ 2 - 1 από τον Ολυμπιακό γνώρισε ο Παναιτωλικός.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα βρέθηκε από το 25΄ πίσω στο σκορ με 2 - 0 και παρότι έμεινε με 10 παίκτες από το 53΄, μείωσε αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει περισσότερο.
Από το ξεκίνημα ο Ολυμπιακός έπαιξε από τη δεξιά του πλευρά και στο 11ο λεπτό προηγήθηκε με σουτ του Ποντένσε όπου η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία ξεγελώντας τον Κυριακίδη. Στο 25΄ ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ, ο Βούκοβιτς που ήταν καθαρά σε θέση οφσάιντ έκανε την κεφαλιά και ο Γκερέρο έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 0. Το έργο του Παναιτωλικού έγινε ακόμα δυσκολότερο στο 53΄ με το Χαντάκια να δέχεται αυστηρή δεύτερη κίτρινη κάρτα και να αποβάλλεται. Στο 68΄ ο Καμαρά μπήκε στο παιχνίδι και δύο λεπτά αργότερα βγήκε απέναντι στο Σα και πλάσαρε για το 2 - 1. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και κράτησαν το "τρίποντο".

Συνδυασμός Καμαρά με Φορτούνη σουτ του τελευταίου έδιωξε ο Κυριακίδης.
11΄ Γκολ. Ο Ελαμπντελαουί πασάρει στον Ποντένσε που κάνει σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Άργκους αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα.
16΄ Σουτ του Μοράρ απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Σα.
19΄ Ο Ναουέλ μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει και κοντράρει ο Άργκους.
25΄ Γκολ. Φάουλ του Φορτούνη ο Βούκοβιτς από θέση οφσάιντ κάνει την κεφαλιά και ο Γκερέρο σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2 - 0.
31΄ Πάσα του Μάζουρεκ στον Ουίλιαν που σουτάρει άουτ, όμως νωρίτερα υποδείχθηκε λανθασμένα οφσάιντ.
35΄ Σουτ του Μάζουρεκ έδιωξε ο Σα.
36΄ Σουτ του Ναουέλ απέκρουσε ο Κυριακίδης.
36΄ Σέντρα Ελαμπντελαουί από δεξιά κεφαλιά του Σισέ η μπάλα έφυγε άουτ.
37΄ Σουτ του Μάζουρεκ η μπάλα έφυγε άουτ.
38΄ Μακρινό σουτ του Μάζουρεκ η μπάλα έφυγε άουτ.
43΄ Πάσα του Κούτρη στον Ποντένσε που κάνει την προσποίηση στο Λουσέρο και σουτάρει με τον Κυριακίδη να διώχνει.
53΄ Ο Χαντάκιας αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
61΄ Σέντρα του Φορτούνη κεφαλιά του Σισέ απέκρουσε ο Κυριακίδης.
63΄ Μακρινό σουτ του Κούτρη έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυριακίδης.
63΄ Σουτ του Γκιλιέρμε κόντραρε και η μπάλα έφτασε στο Γκερέρο που απέναντι από τον Κυριακίδη πλάσαρε και έδιωξε ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.
67΄ Σέντρα του Ποντένσε από δεξιά κεφαλιά του Φορτούνη η μπάλα έφυγε άουτ.
69΄ Σουτ του Νάtχο η μπάλα έφυγε άουτ.
70΄ Γκολ. Πάσα του Μάζουρεκ στον Καμαρά που πήρε τη μπάλα, έκανε την κούρσα και απέναντι από το Σα πλάσαρε μειώνοντας σε 2 - 1.
81΄ Εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη κεφαλιά του Σισέ έφυγε άουτ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Κούτρης, Ελαμπντελαουί, Βούκοβιτς, Σισέ, Καμαρά (64΄ Νάτχο), Γκιλιέρμε, Ναουέλ (73΄ Τοροσίδης), Ποντένσε, Φορτούνης (87΄ Μπουχαλάκης), Γκερέρο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Ρότσα, Μαρινάκης, Άργκους, Χαντάκιας, Λουσέρο, Ντίας, Ουίλιαν (57΄ Μαλής), Μανά (84΄ Γιαννιώτης Η.), Μάζουρεκ, Μοράρ (68΄ Καμαρά).