Πλησίασε τη νίκη... έφυγε με την ισοπαλία

Στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου της Super League ο Παναιτωλικός αναδείχτηκε ισόπαλος στο Περιστέρι με 2 - 2 με τον Ατρόμητο.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα βρέθηκε πίσω στο σκορ, ανέτρεψε πλήρως την εις βάρος της κατάσταση, όμως δέχτηκε την ισοφάριση στο 83ο λεπτό.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν λίγες με σημαντικότερη το σουτ του Ενσικουλού που πέρασε άουτ στο 19ο λεπτό και το 0 - 0 παρέμεινε. Στο 49΄ οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Ενσικουλού με το Μέγερι να κρατάει το 1 - 0 στο 55΄ διώχνοντας εντυπωσιακά τη μπάλα σε κόρνερ στο φάουλ του Μοράρ. Στο 68΄ ο Μάντσον πρόλαβε τον Κυριακίδη, αλλά σούταρε άουτ και στο επόμενο λεπτό ο Μανά ισοφάρισε με κοντινό πλασέ. Στο 77΄ ο Μανά με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε προβάδισμα στον Παναιτωλικό, όμως στο 83΄ ο Μούγιακιτς έκανε το 2 - 2. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Κυριακίδης έδιωξε τη μπάλα στο σουτ του Κιβρακίδη κρατώντας το 2 - 2.

18΄ Γύρισμα του Μάντσον από δεξιά ο Μαλής έδιωξε.
19΄ Σουτ του Ενσικουλού από δεξιά μέσα στην περιοχή η μπάλα έφυγε άουτ.
34΄ Γυριστό σουτ του Κουλούρη η μπάλα έφυγε άουτ.
35΄ Γύρισμα του Μοράρ από δεξιά στον Ουίλιαν που σουτάρει πάνω από το δοκάρι.
49΄ Γκολ. Γύρισμα του Κουλούρη από δεξιά η μπάλα κόντραρε στον Άργκους και έφτασε στον Ενσικουλού που σούταρε στη δεξιά γωνία του Κυριακίδη για το 1 - 0.
55΄ Φάουλ του Μοράρ έδιωξε στο δεξί του "Γ" σε κόρνερ ο Μέγερι.
60΄ Σουτ του Μάζουρεκ η μπάλα έφυγε άουτ.
68΄ Σέντρα του Κουλούρη από δεξιά ο Μάντσον πρόλαβε στην έξοδο του Κυριακίδη, αλλά σούταρε άουτ.
69΄ Γκολ. Ο Μαρινάκης έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Μανά με πλασέ έκανε το 1 - 1.
72΄ Σουτ του Μπουσούλατζιτς πάνω από το δοκάρι.
73΄ Σουτ του Μανά η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε ο Μέγερι.
77΄ Γκολ. Πάσα του Λουσέρο στο Μανά που απέναντι από το Μέγερι σουτάρει κάνοντας το 2 - 1.
83΄ Γκολ. Κακό σουτ του Μπουσούλατζιτς η μπάλα κοντράρε, ο Κουλούρης κάνει το πλασέ με τον Κυριακίδη να διώχνει και ο Μούγιακιτς από κοντά σε κενή εστία κάνει το 2 - 2.
95΄ Σουτ του Κιβρακίδη έδιωξε ο Κυριακίδης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Μέγερι, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας (80΄ Ούμπιντες), Μπουσούλατζιτς, Ενσικουλού (78΄ Μούγιακιτς), Καρασαλίδης, Μάντσον, Κουλούρης, Μπρούνο (78΄ Κωτσόπουλος), Ρισβάνης, Γιαννούλης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Τσοκάνης, Μαρινάκης, Άργκους (88΄ λ.τ. Αμαράλ), Μαλής, Λουσέρο, Λιάβας, Μανά, Ουίλιαν (93΄ Γκούγκα), Μάζουρεκ (84΄ Μιχάι), Μοράρ.