Έμειναν στο μηδέν

Σε ένα παιχνίδι που είχε χαμηλό ρυθμό ο Παναιτωλικός έμεινε στο ισόπαλο 0 - 0 με την Ξάνθη.

Ελάχιστες οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και μοιρασμένες οι ευκαιρίες των δύο ομάδων που μοιράστηκαν τους βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιτωλικός απείλησε πρώτος με το πλασέ του Μάζουρεκ στο 16΄ που απέκρουσε ο Ζίβκοβιτς και η Ξάνθη είχε ένα σουτ του Καντά στο 38΄ που πέρασε άουτ. Στο 57΄ ο Γιαννακόπουλος έδιωξε το σουτ του Κοβάσεβιτς και στη συνέχεια το σουτ του Σαρπόνγκ κόντραρε με τη μπάλα να φέυγει λίγο πάνω από το δοκάρι. Στο 62΄ ο Ζίβκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ στο φάουλ του Μοράρ και τέσσερα λεπτά αργότερα στο σουτ του Μάζουρεκ η μπάλα έφυγε άουτ. Ο Γιαννακόπουλος είχε μία ακόμα καλή επέμβαση στο σουτ του Κοβάσεβιτς στο 84΄ και στην τελευταία καλή στιγμή του αγώνα ο Ζίβκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ του σουτ του Γκούγκα στο 92΄.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Αμαράλ, Μαρινάκης (86΄ Γκούγκα), Μαλής, Μιχάι, Λουσέρο, Ντίας, Ουίλιαν, Μανά (79΄ Μπαΐροβιτς), Μάζουρεκ (74΄ Λιάβας), Μοράρ.

Α.Ο. ΞΑΝΘΗ (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Σιλά, Μπαξεβανίδης, Αλμέιδα, Κασάδο, Καμαρά, Κοβάσεβιτς, Μπαριέντος (90΄ Μελισσόπουλος), Σαρπόνγκ, Καντά (82΄ λ.τ. Ντίρεσταμ), Μπρίτο (76΄ Φακής).