Αυτοκτόνησε στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με 2 - 0 απέναντι στην ΑΕΛ, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ισοφαρίστηκε και "πέταξε" δύο βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα είχε καλύτερη εικόνα και σημείωσε δύο τέρματα με το Μάζουρεκ στο 24΄ και το Μπαΐροβιτς στο 42΄. Ότι όμως "έχτισε" στο πρώτο μέρος το έχασε στο δεύτερο με την ΑΕΛ να μειώνει στο 62΄ με το Φατιόν και στο 67΄ να κερδίζει πέναλτι στο οποίο ευστόχησε ο Φατιόν για το 2 - 2. Ο Νούνιτς στο 71΄ έχασε ευκαιρία να πετύχει την ολική ανατροπή, ενώ στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να δημιουργήσει φάσεις και να απειλήσει με το 2 - 2 να παραμένει μέχρι το τέλος.

10΄ Σουτ του Λεοζίνιο απέκρουσε ο Γιαννακόπουλος.
15΄ Φάουλ του Λεοζίνιο από δεξιά ο Νούνιτς με προβολή έστειλε τη μπάλα άουτ.
24΄ Γκολ. Φάση διαρκείας στην περιοχή της ΑΕΛ ο Λιάβας κάνει τη σέντρα με τον Κρίστινσον να διώχνει, η μπάλα φτάνει στο Μανά που κάνει το γύρισμα, ο Κρίστινσον βρήκε, ο Μπαΐροβιτς σούταρε στα σώματα και ο Μάζουρεκ με νέο σουτ από κοντά σκόραρε για το 1 - 0.
32΄ Γέμισμα του Σεσέροβιτς ο Γιαννακόπουλος διώχνει προ του Ντέλετιτς.
34΄ Πάσα του Ντέλετιτς στο Λεοζίνιο που βγαίνει πίσω από το κέντρο μόνος του, όμως τον προλαβαίνει ο Γκούγκα και διώχνει.
42΄ Γκολ. Εκτέλεση πλαγίου από τον Αμαράλ ο Μάζουρεκ παίρνει την κεφαλιά και ο Μπαΐροβιτς διεκδικεί τη μπάλα την κερδίζει και απέναντι από τον Κρίστινσον σουτάρει στα δίχτυα για το 2 - 0.
45+1΄ Σέντρα του Γιακιμόβσκι από αριστερά κεφαλιά του Νούνιτς έφυγε άουτ.
62΄ Γκολ. Σέντρα του Ντέλετιτς από δεξιά ο Φατιόν με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 2 - 1.
67΄ Ο Μπαργκάν κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή από το Λιάβα.
69΄ Γκολ. Ο Φατιόν ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι κάνοντας το 2 - 2.
71΄ Πάσα του Ντέλετιτς ο Νούνιτς από δεξιά μπαίνει στην περιοχή και απέναντι από το Γιαννακόπουλο σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
83΄ Σουτ του Νούνιτς απέκρουσε ο Γιαννακόπουλος.
84΄ Σέντρα του Αμαράλ από αριστερά κεφαλιά του Μοράρ απέκρουσε ο Κρίστινσον.
94΄ Σουτ του Αμαράλ η μπάλα έφυγε άουτ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Αμαράλ, Λιάβας, Μιχάι, Άργκους (79΄ λ.τ. Μαλής), Λουσέρο (74΄ Τσιγγάρας), Γκούγκα, Ουίλιαν, Μανά, Μάζουρεκ, Μπαΐροβιτς (63΄ Μοράρ).

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Γιακιμόβσκι, Μπέρτος, Γκόλιας, Ζίζιτς, Σεσέροβιτς, Φατιόν, Λεοζίνιο (63΄ Σικάβκα), Ακόστα (46΄ Μπαργκάν), Ντέλετιτς, Νούνιτς (88΄ Μορας).