Του πήρε τον αέρα

Τη δεύτερη φετινή του νίκη απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε ο Παναιτωλικός επικρατώντας εντός έδρας με 1 - 0.

Το "χρυσό" γκολ που έφερε την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα στην 7η θέση με 30 βαθμούς, πέτυχε ο Άργκους με κεφαλιά στο 79ο λεπτό μετά από σέντρα του Μάρκος Πάουλο.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιτωλικός δε μπόρεσε να βρει λύσεις για να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα του ΠΑΣ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ευκαιρίες με το Νικολιά να νικιέται δύο φορές από το Γιαννακόπουλο στο 32΄ και στο 37΄ και με το Μάνο να σουτάρει άουτ στο 44΄.
Στο 48΄ ο Μιχάι βγήκε απέναντι στο Νεόφυτο Μιχαήλ που έδιωξε με το πόδι και στο 57΄ ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ έδιωξε τη μπάλα σε φάουλ του Αμαράλ. Ο Παναιτωλικός έχασε μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά του Μάζουρεκ στο δοκάρι στο 62ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης είχε μια καλή ακόμα στιγμή στο 72΄ και στο 79΄ μετά τη σέντρα του Πάουλο ο Άργκους με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν και κράτησαν ένα σημαντικό "τρίποντο".

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Αμαράλ, Τσιγγάρας, Μιχάι, Άργκους, Λουσέρο (71΄ Πάουλο), Ντίας, Ουίλιαν, Μανά (59΄ Γκούγκα), Μάζουρεκ, Μοράρ (78΄ Μπαΐροβιτς).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Μιχάηλ Ν., Σεργκελασβίλι, Μπουκουβάλας, Μιχαήλ Α. (84΄ Ξύδας), Σκόνδρας, Κάργας, Κάστρο, Νικολιάς, Βιντάλ (76΄ Πάντελιτς), Λέο Μπατίστ (77΄ Νάουμετς), Μάνος.