Το έχασε σε ένα τρίλεπτο

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε απέναντι στον ΠΑΟΚ, όμως με δύο γκολ σε τρία λεπτά ο αντίπαλός του γύρισε το παιχνίδι και πήρε τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο παρέμεινε το 0 - 0 με καλύτερη ευκαιρία την κεφαλιά του Πάουλο που έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Πασχαλάκης. Στο 53΄ ο Ντίας κέρδισε πέναλτι και στο επόμενο λεπτό ο Μπαΐροβιτς ευστόχησε στην εκτέλεση κάνοντας το 1 - 0. Στο 64΄ οι φιλοξενούμενοι με μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια ισοφάρισαν και τρία λεπτά αργότερα ο Μάτος έκανε το 1 - 2. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες καλές στιγμές, χωρίς να σκοράρουν κρατώντας όμως τη νίκη.

11΄ Κόρνερ Μάζουρεκ κεφαλιά του Πάουλο έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Πασχαλάκης.
54΄ Ο Κρέσπο ανατρέπει το Ντίας και ο Τσαμούρης δίνει το πέναλτι
55΄ Γκολ. Ο Μπαΐροβιτς ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι και κάνει το 1 - 0.
64΄ Γκολ. Μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια στην αριστερή γωνία του Γιαννακόπουλου για το 1 - 1.
67΄ Γκολ. Κόρνερ του Μπίσεσβαρ κεφαλιά του Μάτος στα δίχτυα 1 - 2.
70΄ Φάουλ του Μπίσεσβαρ ο Βαρέλα από κοντά πλάσαρε και εδιωξε ο Γιαννακόπουλος.
71΄ Κόρνερ του Μπίσεσβαρ κεφαλιά του Μάτος ο Σφιντέρσκι από κοντά με προβολή έστειλε τη μπάλα άουτ.
81΄ Σέντρα του Μπίσεσβαρ από αριστερά κεφαλιά του Άκπομ άουτ.
87΄ Κόρνερ του Μπίσεσβαρ κεφαλιά του Κρέσπο άουτ.
89΄ Σέντρα σουτ του Μανά έδιωξε σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Αμαράλ, Μαρινάκης, Μαλής, Μιχάι, Τσιγγάρας (70΄ Λουσέρο), Πάουλο (81΄ Γκούγκα), Ντίας (74΄ Τσοκάνης), Μανά, Μάζουρεκ, Μπαΐροβιτς.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λημνιός (60΄ Σφιντέρσκι), Βιεϊρίνια, Μπίσεσβαρ, Ολιβέιρα (77΄ Μίσιτς), Σάκχοφ, Άκπομ, Ζαμπά (86΄ λ.τ. Ενρίκε).