"Εφιάλτης" στην επανάληψη

Βαριά ήττα με σκορ 0 - 5 γνώρισε ο Παναιτωλικός από τον Ολυμπιακό.

Οι "ερυθρόλευκοι" χωρίς να πιάσουν τρομερή απόδοση έφτασαν σε μία πολύ μεγάλη νίκη σημειώνοντας τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Παναιτωλικός έφτασε πρώτος κοντά στο γκολ στο 6ο λεπτό, όμως η μπάλα στην προβολή του Μάζουρεκ χτύπησε στο δοκάρι και πέρασε άουτ. Τρία λεπτά αργότερα ο Μασούρας άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό με το 0 - 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν "εφιάλτης" για τον Παναιτωλικό που δέχτηκε τέσσερα τέρματα, στο 50΄ από το Χασάν, στο 61΄ από το Γκιλιέρμε, στο 70΄ από τον Καμαρά και στο 78΄ από τον Ελαμπντελαουί, ενώ ο Κυριακίδης έκανε και κάποιες πολύ καλές επεμβάσεις.

Γύρισμα του Αμαράλ από αριστερά προβολή του Μάζουρεκ η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι και άουτ.
9΄ Γκολ. Σέντρα Ποντένσε κεφαλιά πάσα του Χασάν και με διπλή προσπάθεια ο Μασούρας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 1.
25΄ Σέντρα Τσιμίκα από αριστερά κεφαλιά του Χασάν η μπάλα έφυγε άουτ.
26΄ Γύρισμα του Αμαράλ από αριστερά σουτ του Πάουλο από το ύψος της περιοχής η μπάλα κόντραρε στο Σισέ.
42΄ Σουτ του Γκιγιέρμε έδιωξε ο Κυριακίδης.
44΄ Σουτ του Μασούρα απέκρουσε ο Κυριακίδης.
50΄ Γκολ. Πάσα του Φορτούνη στο Χασάν που απέναντι από τον Κυριακίδη με πλασέ έκανε το 0 - 2.
59΄ Φάουλ του Φορτούνη με πάσα στον Ελαμπντελαουί που έκανε το σουτ και έδιωξε ο Κυριακίδης.
60΄ Σουτ του Ντίας έδιωξε στη δεξιά του γωνία σε κόρνερ ο Κυριακίδης.
61΄ Γκολ. Σέντρα του Φορτούνη από αριστερά ο Γκιλιέρμε με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 3.
62΄ Σουτ του Λιάβα απέκρουσε ο Σα.
63΄ Σουτ του Ποντένσε η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
67΄ Φάουλ του Φορτούνη η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
70΄ Γκολ. Σέντρα του Ελαμπντελαουί από δεξιά κεφαλιά του Ντίας έδιωξε ο Κυριακίδης και ο Καμαρά από κοντά με πλασέ έκανε το 0 - 4.
74΄ Σέντρα του Φορτούνη ο Ποντένσε κατέβασε τη μπάλα και σούταρε, με τον Κυριακίδη να διώχνει.
76΄ Διαγώνιο σουτ του Ντουάρτε η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
78΄ Γκολ. Ο Ελαμπντελαουί με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 - 5.
79΄ Πάσα του Ποντένσε στο Φορτούνη που προσπαθεί να "κρεμάσει" τον Κυριακίδη και διώχνει ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.
81΄ Σέντρα του Ντουάρτε από δεξιά ο Μπαΐροβιτς κάνει το σουτ και απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Σα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Αμαράλ, Λιάβας, Τσοκάνης (38΄ λ.τ. Μαρινάκης), Μαλής, Τσιγγάρας, Πάουλο, Λουσέρο (53΄ Μπαΐροβιτς), Μανά, Ντίας (69΄ Ντουάρτε), Μάζουρεκ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Ελαμπντελαουί, Μεριά, Σισέ, Γκιλιέρμε, Μπουχαλάκης (66΄ Καμαρά), Μασούρας (59΄ Ντίας) , Ποντένσε, Φορτούνης, Χασάν (71΄ Σολδάνο).