Το έκρινε ο Λιβάια

Την τέταρτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Super League γνώρισε ο Παναιτωλικός.

Η ομάδα του Λουίς Κάστρο ηττήθηκε από την ΑΕΚ με 0 - 1 σε ένα παιχνίδι που δε δημιούργησε φάσεις. Η ΑΕΚ φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχε το γκολ της νίκης με τον εξαιρετικό Μάρκο Λιβάια στο 69ο λεπτό.

Σέντρα του Λόπες από αριστερά ο Μάνταλος έκανε το γυριστό σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ.
10΄ Σέντρα του Παουλίνιο ο Μάνταλος έπιασε την κεφαλιά που απέκρουσε εύκολα ο Κνετ.
17΄ Σουτ του Λόπες απέκρουσε ο Κνετ.
27΄ Ο Μοράρ σκόραρε αλλά υποδείχτηκε οφσάιντ.
38΄ Κόρνερ του Αριγίμπι κεφαλιά του Λουσέρο η μπάλα έφυγε άουτ.
42΄ Φάουλ του Μοράρ απέκρουσε εύκολα ο Μπάρκας.
52΄ Σουτ του Λιβάια απέκρουσε ο Κνετ.
57΄ Σουτ του Λιβάια από πλάγια αριστερά η μπάλα έφυγε άουτ.
59΄ Σέντρα του Λόπες από αριστερά κεφαλιά του Λιβάια έφυγε λίγο άουτ.
61΄ Κόρνερ του Μάνταλου κεφαλιά του Βράνιες έφυγε άουτ.
62΄ Ο Λιβάια βγαίνει απέναντι στον Κνετ και σουτάρει πάνω από το δοκάρι.
69΄ Γκολ. Σουτ του Λιβάια από αριστερά στην περιοχή η μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 1.
80΄ Σουτ του Παουλίνιο η μπάλα έφυγε άουτ.
86΄ Σέντρα του Παουλίνιο από δεξιά ο Λιβάια έπιασε την κεφαλιά ο Κνετ έδιωξε και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε κόρνερ.
88΄ Σουτ του Ντάλσιο απέκρουσε ο Μπάρκας.
90΄ Σουτ του Γαλανόπουλου έδιωξε ο Κνετ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουίς Κάστρο): Κνετ, Σανιά, Μπάλμπι, Γιοβάνοβιτς, Μαλής, Ταχάρ (82΄ Τσιγγάρας), Λουσέρο (76΄ Καββαδίας), Ντίας (86΄ Μπαΐροβιτς), Αριγίμπι, Ντάλσιο, Μοράρ.

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Μπάρκας, Βράνιες, Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Παουλίνιο, Λόπες, Σιμόες, Κρίστισιτς (78΄ Γαλανόπουλος), Αλμπάνης (65΄ Γιακουμάκης), Μάνταλος (84΄ Χουλτ), Λιβάια.