"Κλείδωσε" την πρόκριση

Ο Παναιτωλικός πέτυχε την πρώτη του νίκη σε επίσημο παιχνίδι επικρατώντας με 4 - 0 του Ιάλυσου στη Ρόδο και "κλείδωσε" την πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα του Μάκη Χάβου επιβεβαίωσε τη διαφορά δυναμικότητας από την αντίπαλό της και έφτασε σε μια άνετη νίκη.
Ο Σιέστεντ με σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, με το 0 - 1 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στο 53΄ ο Ντάλσιο με κοντινό πλασέ μετά τη σέντρα του Παρρά διπλασίασε τε τέρματα του Παναιτωλικού. Ο Ρομάν με κοντινό πλασέ στο 85΄ και ο Ταχάρ με σουτ στο 88΄ διαμόρφωσαν το τελικό 0 - 4.

ΙΑΛΥΣΟΣ (Νίκος Καραμπετάκης): Χειμωνέττος Α., Τριποτσέρης (51′ λ.τ. Σερτζίνο), Τερζίου, Χατζηδίμπας, Χειμωνέττος Κ., Γιώργου, Ρεκλείτης (46′ Τζελάι), Νατσιόπουλος, Μαρτσάκης (67′ Μαραγκουδάκης), Κουγιός, Πεταυράκης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κνετ, Σανιά, Παρράς, Μαρσιάλ (61′ Ταχάρ), Λιάβας, Τσιγγάρας, Σιέστεντ, Ντάλσιο (71′ Φυτόπουλος), Αριγίμπι, Μιμίτο (80′ Ρομάν), Μπαΐροβιτς.