Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς

Ισόπαλοι με σκορ 1 - 1 αναδείχτηκαν Παναιτωλικός και ΑΕΚ στο πρώτο παιχνίδι της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό με κεφαλιά του Σβάρνα. Ο Παναιτωλικός είχε κάποιες καλές στιγμές στη συνέχεια του ημιχρόνου, ενώ στις καθυστερήσεις η ΑΕΚ είχε καλή ευκαιρία με το Λιβάια.
Στο 60΄ ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με σουτ του Ντάουντα. Στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες δεν άφησαν χώρους και η μοναδική καλή ευκαιρία χάθηκε στο 84΄ με το σουτ του Σιμάνσκι να περνάει άουτ.

11΄ Σέντρα του Μάνταλου από αριστερά η μπάλα κόντραρε στο Ρόσα και έδιωξε στη δεξιά του γωνία ο Φερνάντεθ.
32΄ Γκολ. Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου ο Λιβάια πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Σβάρνας με δεύτερη κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 - 1.
35΄ Σέντρα σουτ του Ρόσα από δεξιά έδιωξε σε κόρνερ ο Τσιντώτας.
36΄ Σέντρα του Μουνιέ από δεξιά ο Κέβιν από καλή θέση αμαρκάριστος σούταρε ψηλά άουτ.
38΄ Μακρινό σουτ του Ντάλσιο ο Τσιντώτας αιφνιδιάστηκε, αλλά μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια.
44΄ Κόρνερ του Ρόσα κεφαλιά του Μαλή απέκρουσε εύκολα ο Τσιντώτας.
45+1΄ Ο Αραούχο κλέβει τη μπάλα και γυρίζει στο Λιβάια, που σουτάρει λίγο άουτ.
60΄ Γκολ. Κάθετη πάσα του Ρόσα στο Ντάουντα που με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 1.
65΄ Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου απέκρουσε εύκολα ο Φερνάντεθ.