Νίκη για τον Όμηρο στο φιλικό με την Α.Ε. Ευηνοχωρίου

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Ευηνοχωρίου ο Όμηρος Νεοχωρίου κέρδισε με 2 - 0 την Α.Ε. Ευηνοχωρίου.

Το παιχνίδι ήταν μια καλή ευκαιρία για το Θανάση Διαμαντόπουλο και το Χρήστο Ζαπάντη να δουν την κατάσταση των ομάδων τους 10 μέρες πριν από το ξεκίνημα των επίσημων αγωνιστικών τους υποχρεώσεων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 57ο λεπτό, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Κοντογιάννη η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα. Έξι λεπτά αργότερα ο Γκασούκας σε τετ α τετ με το Μπότα με πλασέ σημείωσε το δεύτερο γκολ του Ομήρου. Ο Όμηρος είχε καλές στιγμές στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι είχαν δύο ευκαιρίες με τον Καρατζογιάννη να αντιδρά σωστά σε προσπάθειες του Φονταλή και του Αλμπάνη, αλλά το 0 - 2 παρέμεινε ως το τέλος.

Για τον Όμηρο αγωνίστηκαν οι: Δουλιώτης (41' Καρατζογιαννης), Τσιφοπανόπουλος, Γαλάνης (41' Ξάνθης), Μπαλαμπάνης, Τσώνης (41' Νικολογιαννης), Ρουπακης (41' Ευθυμίου), Κοντογιάννης (70' Καλογερόπουλος), Πασπαλιαρης (64' Τόγιας), Γκασούκας, Παπαδόπουλος (60' Κουτσομπινας).