Σεφτέ στις νίκες ο Νέος Αμφίλοχος

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο Νέος Αμφίλοχος επικρατώντας εκτός έδρας του Ατρόμητου Αντιρρίου με 5 - 3.

Η ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 25ο λεπτό, όμως ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος πέτυχε τρία ακόμα γκολ σφραγίζοντας τη νίκη. Οι γηπεδούχοι που μείωσαν με δύο γκολ του Ευθυμιόπουλου στο φινάλε, παρέμειναν χωρίς βαθμό μετά από δύο αγώνες.
Ο Κατσίκας στο 25ο λεπτό με πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο. Όμως ο Στεργίου με σέντρα - σουτ δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε και στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Αγγέλης με σουτ μέσα από την περιοχή έδωσε προβάδισμα στο Νέο Αμφίλοχο. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως στο 62΄ ο Αγγέλης με πλασέ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Στο 67΄ ο Καμμένος με σουτ πέτυχε το τέταρτο γκολ του Αμφίλοχου και στο 80΄ ο Αγγέλης με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1 - 5. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 86΄ με πλασέ του Ευθυμιόπουλου και στο 90΄ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 3 - 5.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ (Περικλής Παπαποστόλου): Ζυγουρίτσας, Παναγιωτόπουλος (75΄ Πετσίνης (88΄ Λυμπέρης)), Καραδήμας, Αμπντέλ Σαλάμ, Μαραγιάννης, Ζαχαρόπουλος (68΄ Ρουμπάτης), Ευθυμιόπουλος, Κάκκος Ν. (88΄ Πασπαλάς), Κατσίκας, Γιαβρούτας (75΄ Μπανιάς), Παπαποστόλου.

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Ρόκκος Αν., Μπούρος, Γουρούνας, Τσόλκας, Μπουμπούλης (81΄ Ρόκκος Αλ.), Ζοτάι, Καμμένος, Αυγέρης (60΄ Γιαννοκώστας), Κοκώνης, Στεργίου (68΄ Στραβοδήμος), Αγγέλης (81΄ Σαφάκας).