Ανατροπή και πρώτη νίκη για τον Τρίκαρδο

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο Τρίκαρδος κερδίζοντας στην Κατοχή τον Ατρόμητο Αντιρρίου με 3 - 1.

Η ομάδα του Γιώργου Ζήκου ανέτρεψε στο δεύτερο ημίχρονο το εις βάρος της αποτέλεσμα και πέτυχε την πρώτη της νίκη φτάνοντας στους 4 βαθμούς, ενώ χωρίς βαθμό μετά από τρία παιχνίδια έμεινε ο Ατρόμητος.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό με τέρμα που σημείωσε ο Ανδρέας Γιαβρούτας και το 0 - 1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τρίκαρδος ανέβασε στροφές και μέσα σε ένα τέταρτο οι παίκτες του σκόραραν τρεις φορές ανατρέποντας την εις βάρος τους κατάσταση. Ο Δρακάς στο 62ο λεπτό ισοφάρισε, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Κουκουρδέλης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 77΄ ο Αθανασόπουλος έκανε το 3 - 1, που "σφράγισε" τη νίκη του Τρίκαρδου.

ΕΝΩΣΗ Α.Ο.Κ. ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ (Γιώργος Ζήκος): Τσιάρας, Λαμπρακόπουλος, Βαλής (90΄ Μαχαλιώτης), Ματσίγκας, Δρακάς (62΄ Αθανασόπουλος), Τσιλιπάνος, Κουκουρδέλης, Μιχάι (90΄ Καλέντζος), Καπώνης, Λιόκαυτος (83΄ Καραμήτσος), Κρανιάς.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ (Περικλής Παπαποστόλου): Ζυγουρίτσας, Παναγιωτόπουλος, Καραδήμας (84΄ Παντελίδης), Αμπντέλ Σαλάμ, Μαραγιάννης, Ζαχαρόπουλος (69΄ Ψυχογιός), Ευθυμιόπουλος, Κάκκος Ν., Γιαβρούτας, Κάκκος Β. (62΄ Ρουμπάτης), Παπαποστόλου (84΄ Μπανιάς).