Ζευγάρωσε τις νίκες του ο Αστέρας Μεσολογγίου

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο Αστέρας Μεσολογγίου επικρατώντας με 3 - 2 του Άρη Αιτωλικού στο Ενωσιακό γήπεδο.

Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, η ομάδα του Γιάννη Ντζιβανάκη πήρε το "τρίποντο" και ξεπέρασε στη βαθμολογία τον Άρη.
Στο 4ο λεπτό ο Γαβρίνας έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ο Κράνης στο 38΄ έχασε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων το γκολ του Γαβρίνα ακυρώθηκε με υπόδειξη οφσάιντ, με τους ανθρώπους του Αστέρα να διαμαρτύρονται έντονα. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα που σημείωσε ο Γιάννης Ξύστρας.
Στο 73΄ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, με τους ανθρώπους του Άρη να διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χρήστος Διαμαντόπουλος και έδωσε προβάδισμα στον Αστέρα. Τρία λεπτά αργότερα ο Κράνης ισοφάρισε για τον Άρη, όμως στο 85΄ ο Ταξιάρχης Λούζι με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 3 - 2 χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

4΄ Γκολ. Κάθετη πάσα του Λούζι στο Γαβρίνα που με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0.
17΄ Ο Χρήστος Διαμαντόπουλος έκλεψε τη μπάλα και σούταρε άουτ.
38΄ Ο Κράνης βγαίνει απέναντι στο Ντερέ, αλλά ο τερματοφύλας του Αστέρα αντιδρά σωστά.
45+1΄ Πάσα του Λούζι στο Γαβρίνα που σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.
45+3΄ Γκολ. Πάσα του Κράνη στον Ξύστρα που με σουτ μέσα από την περιοχή σκοράρει ισοφαρίζοντας σε 1 - 1.
49΄ Σουτ του Τάσου Φράγκου από δεξιά έδιωξε σε κόρνερ ο Ντερές.
53΄ Σουτ του Τριφιάτη από το ύψος της περιοχής η μπάλα έφυγε άουτ.
69΄ Εκτέλεση φάουλ του Καβαλιέρη ο Αναστασίου πιάνει την κεφαλιά, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
73΄ Γκολ. Ο Στάθης κερδίζει πέναλτι σε μονομαχία στον αέρα μέσα στην περιοχή. Ο Χρήστος Διαμαντόπουλος αναλαμβάνει την εκτέλεση και ευστοχεί κάνοντας το 2 - 1.
76΄ Γκολ. Πάσα του Ρόμπολα στον Κράνη που με ψύχραιμο πλασέ σκόραρε για το 2 - 2.
85΄ Γκολ. Σέντρα στην περιοχή του Άρη ο Λούζί με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3 - 2.
95΄ Σουτ του Κράνη η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Ντερέ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Γιάννης Ντζιβανάκης): Ντερές, Διαμαντόπουλος Χ., Μπαρμπαρούσης (66΄ Κουμπαρούλης), Παναγιωτόπουλος, Γερατσιάν (30΄ λ.τ. Τριφιάτης), Ντίμο (45+2΄ λ.τ. Σχώρης), Μάκα (46΄ Βρέττας), Ντζελέπης, Γαβρίνας, Λούζι, Ρούσσης (46΄ Στάθης).

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ (Ανδρέας Μαργέλης): Τσαπόκος, Καβαλιέρης, Καρέτσος, Αναστασίου, Διαμαντόπουλος Γ., Μπότας (52΄ Ζαβιτσάνος (58΄ λ.τ. Ρόμπολας)), Βασιλείου (33΄ λ.τ. Ξύστρας), Φράγκος Λ., Κράνης, Ζέρβας (58΄ Ράπτης), Φράγκος Α.

πηγή: aitosports.gr