Μοιρασιά στο φινάλε για Αστέρα και Ένωση

Ισόπαλοι με σκορ 2 - 2 αναδείχτηκαν στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου ο Αστέρας Καμαρούλας με την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε και τις δύο ομάδες στους 7 βαθμούς. Ο Αστέρας βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 88ο λεπτό και αυτό είναι το τρίτο παιχνίδι που η Ένωση χάνει τη νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, όπου παρέμεινε το 0 - 0. Στο 24΄ οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Φίλιππου Πετρονικολού. Η απάντηση της Ένωσης ήρθε γρήγορα και συγκεκριμένα πέντε λεπτά αργότερα, όταν ο Πάνος Μουχάνης πέρασε κάθετη πάσα στον Αποστόλη Μπούτιβα, που πέρασε και το Μπαλάσκα και σε κενή εστία έκανε το 1 - 1. Στο 35΄ ο Μπούτιβας είχε την ευκαιρία να σκοράρει με πλασέ, αλλά ο Μπαλάσκας έδιωξε σε κόρνερ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Παπαϊωάννου αντέδρασε σωστά σε κεφαλιά του Ταταράκη. Στο 40ο λεπτό ο Πάνος Μουχάνης βγήκε απέναντι στο Μπαλάσκα, έκανε το σουτ, ο τερματοφύλακας του Αστέρα βρήκε τη μπάλα, που όμως πήρε πορεία προς το τέρμα και ο Κατσαβοχρήστος την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 2. Στο φινάλε του ημιχρόνου οι άνθρωποι της Ένωσης διαμαρτυρήθηκαν έντονα για υπόδειξη οφσάιντ στον Αποστόλη Μπούτιβα, που έβγαινε μόνος απέναντι στο Μπαλάσκα, σε μια φάση που ο Κατσαβοχρήστος δεν καλύπτεται, αλλά ο συμπαίκτης του μπορεί να βρίσκεται εντός παιχνιδιού.
Στο 47ο λεπτό ο Βαγγέλης Μουχάνης με ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ στη μεγάλη ευκαιρία της Ένωσης να πάρει τεράστιο προβάδισμα νίκης. Οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες καλές στιγμές, ενώ στο 79΄ ο Μπαλάσκας αντέδρασε σωστά διώχνοντας τη μπάλα με τα πόδια σε σουτ του Αποστόλη Μπούτιβα. Στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας πίεσε την αντίπαλη άμυνα και στο 88΄ ο Πετρονικολός βρήκε το Δήμο, που κατέβασε πολύ ωραία τη μπάλα και απέναντι από τον Παπαϊωάννου με σουτ έκανε το 2 - 2. Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε τίποτα και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

13΄ Σουτ του Ταταράκη μπλόκαρε ο Παπαϊωάννου.
24΄ Γκολ. Ο Πετρονικολός με φαλτσαριστό σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 0.
29΄ Γκολ. Κάθετη πάσα του Πάνου Μουχάνη στον Αποστόλη Μπούτιβα που περνάει το Μπαλάσκα και σε κενή εστία κάνει το 1 - 1.
32΄ Μακρινό σουτ του Βαγγέλη Μουχάνη η μπάλα πέρασε άουτ.
35΄ Γύρισμα του Βαγγέλη Μουχάνη από αριστερά ο Μπούτιβας κάνει το πλασέ και διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ ο Μπαλάσκας.
37΄ Εκτέλεση φάουλ του Πάνου Μουχάνη ο Μπαλάσκας μπλόκαρε.
39΄ Εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα από δεξιά ο Ταταράκης πήρε την κεφαλιά και απέκρουσε ο Παπαϊωάννου.
40΄ Γκολ. Ο Πάνος Μουχάνης βγαίνει σε τετ α τετ με το Μπαλάσκα, κάνει το σουτ, ο τερματοφύλακας του Αστέρα βρίσκει τη μπάλα που παίρνει όμως κατεύθυνση προς τα δίχτυα και ο Κατσαβοχρήστος σε κενή εστία κάνει το 1 - 2.
43΄ Σουτ του Μπούτιβα απέκρουσε ο Μπαλάσκας.
43΄ Μακρινό σουτ του Πετρονικολού η μπάλα έφυγε άουτ.
47΄ Πάσα του Μπούτιβα στο Βαγγέλη Μουχάνη που απέναντι από το Μπαλάσκα από πλάγια δεξιά κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.
53΄ Σέντρα του Δήμου από δεξιά ο Νικολόπουλος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.
63΄ Εκτέλεση φάουλ του Πάνου Μουχάνη έδιωξε σε κόρνερ ο Μπαλάσκας.
66΄ Σουτ του Νικολόπουλου η μπάλα έφυγε άουτ.
78΄ Σέντρα του Σαμψώνα από αριστερά ο Δήμος έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε άουτ.
79΄ Αντεπίθεση για την Ένωση με το Μπούτιβα που έκανε το σουτ και έδιωξε ο Μπαλάσκας.
81΄ Εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα η μπάλα έφυγε άουτ.
88΄ Γκολ. Ο Πετρονικολός γεμίζει στην περιοχή στο Δήμο που κατεβάζει τη μπάλα και με σουτ την στέλνει στα δίχτυα κάνοντας το 2 - 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Μπαλάσκας, Αριστόπουλος, Σταμάτης (36΄ λ.τ. Κωστόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Γιώτης (46΄ Καπέλης), Γκουρνέλος, Σαμψώνας, Πετρονικολός, Δήμος, Ταταράκης (62΄ Μήκας), Νικολόπουλος.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Θόδωρος Μουχάνης): Παπαϊωάννου, Ζωγράφος (61΄ λ.τ. Ντόκας), Καντερές (69΄ Μπαμπάτσικος), Μπλέτσας, Καλοκαίρης Ν., Μπουλιέρης, Φάτσαλης, Μπούτιβας, Κατσαβοχρήστος (76΄ Παπαδήμας), Μουχάνης Π., Μουχάνης Ε.