Με συνταγή Ταμπάκη

Στις νίκες επέστρεψε η Α.Ε. Ευηνοχωρίου επικρατώντας με 2 - 1 στο Ενωσιακό γήπεδο του Αστέρα Μεσολογγίου.

Η ομάδα του Θανάση Διαμαντόπουλου για δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι πήρε τη νίκη στο 93ο λεπτό με τέρμα που σημείωσε και πάλι ο Νίκος Ταμπάκης.
Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για την ομάδα του Ευηνοχωρίου που προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με εκπληκτικό φαλτσαριστό σουτ του Γιώργου Αλμπάνη μετά από πάσα του Σατρατζέμη. Οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές, όμως το 0 - 1 παρέμενε μέχρι το 88ο λεπτό. Σε εκείνο το σημείο ο Στάθης έκανε μακρινό σουτ, η μπάλα κόντραρε στην πλάτη του Αλμπάνη και άλλαξε πορεία καταλήγοντας στα δίχτυα. Όλα έδειχναν ισοπαλία, όμως στο 93΄ ο Χαλαζιάς εκτέλεσε φάουλ, ο Ντερές έδιωξε και η μπάλα έφτασε στον Ταμπάκη που με σουτ την έστειλε στη δεξιά γωνία της εστίας χαρίζοντας το "τρίποντο" στην ομάδα του.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Γιάννης Ντζιβανάκης): Ντερές, Τριφιάτης, Μπαρμπαρούσης, Παναγιωτόπουλος, Διαμαντόπουλος, Ντίμο, Βρέττας (87΄ Κοτοφώλης), Ντζελέπης (67΄ Μακρής), Μάκα (67΄ Κουμπαρούλης), Λούζι, Ρούσσης (56΄ Στάθης).

Α.Ε. ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Θανάσης Διαμαντόπουλος): Μπότας, Παλιάτσας, Κοντομήτσος, Γεωργίου, Καλαβριζιώτης (46΄ Νασόπουλος), Κοσμάς, Δημαράς, Χαλαζιάς, Φονταλής (82΄ Ταμπάκης), Σατρατζέμης (78΄ Γερετσιάν), Αλμπάνης.