Ήττα για το Νέο Αμφίλοχο από τη Θύελλα Μοναστηρακίου

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο της Αμφιλοχίας ο Νέος Αμφίλοχος ηττήθηκε με 1 - 2 από τη Θύελλα Μοναστηρακίου.

Ο Λάκης Παπαχρήστος και ο Ηρακλής Στασινός δοκίμασαν σχήματα και έβγαλαν τα συμπεράσματά τους για την κατάσταση των παικτών τους.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με πλασέ του Πάνου Τσιούνη. Στο 14΄ ο Αμφίλοχος είχε δοκάρι σε σουτ του Αγγέλη και στο 36΄ ο Αλέξης Ρόκκος με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1 - 1, που ήταν το σκορ ημιχρόνου.
Στο 57΄ οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν όταν ο Αποστόλης Τσιούνης εκτέλεσε πέναλτι και απέκρουσε ο Ανδρέας Ρόκκος, όμως στο 76΄ ο ίδιος παίκτης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1 - 2.

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Ρόκκος Αν., Γουρούνας, Γιαννοκώστας, Αυγέρης, Ρόκκος Αλ., Μπουμπούλης, Κοκώνης Σ., Αγγέλης, Καμμένος, Στραβοδήμος, Μπούρος.
Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Ντίνος, Στεργίου, Λούντζης, Ζοτάι, Σαφάκας, Προδρομίτης, Σιούνας και Δούγιος.
ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ (Ηρακλής Στασινός): Καραγκούνης, Κοσυφαρίνης, Πρέτζας, Κοκώνης Ε., Χριστογιάννης, Κυριαζόπουλος, Μπουρδούβαλης, Καβαλλάρης, Τσιούνης Α., Τσιούνης Π., Μακρής.
Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Αποστολάκης, Καπότης, Γκρέκος, Χασάι, Τζαμαλής, Βάσιλας, Μπαρλαγιάννης, Τόλης, Κουτρουλός και Γιώτης.