Νίκη για την Αναγέννηση Στάνου στο φιλικό με τη Θύελλα Μοναστηρακίου

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο της Κατούνας η Αναγέννηση Στάνου κέρδισε με 4 - 3 τη Θύελλα Μοναστηρακίου.

Στον πάγκο της Αναγέννησης βρέθηκε ο Τάσος Σπαής, ο οποίος θα είναι όπως όλα δείχνουν ο διάδοχος του Γιώργου Λιότσου στην τεχνική ηγεσία.
Στο 5ο λεπτό ο Αποστόλης Τσιούνης με εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τη Θύελλα. Στο 35΄ ο Πετανίτης με ψαλιδάκι ισοφάρισε για την Αναγέννηση. Στο 39΄ ο Αποστολάκης με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έδωσε ξανά προβάδισμα στη Θύελλα, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Γκόγκα με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2 - 2.
Στο 57΄ με πλασέ του Μακρυπίδη σε τετ α τετ η Αναγέννηση πήρε το προβάδισμα και στο 68΄ ο Αποστόλης Τσιούνης με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε. Στο 80΄ ο Γκόγκα με ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 4 - 3.