Εκτός έδρας "τρίποντο" στην πρεμιέρα για τον Αστέρα Αγρινίου

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 1ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ ο Αστέρας Αγρινίου κέρδισε εκτός έδρας την Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς με σκορ 2 - 1.

Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά με τις φάσεις μπροστά στις δύο εστίες να είναι ελάχιστες. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 25ο λεπτό με πλασέ του Κώστα Κωστακιώτη, σε μια φάση που οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν πως ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ. Οι γηπεδούχοι πίεσαν στη συνέχεια και έφτασαν στην ισοφάριση με εκτέλεση φάουλ του Γεωργακόπουλου από δεξιά στο 38ο λεπτό.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν καλές ευκαιρίες, όμως αυτοί που "χαμογέλασαν" ήταν οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν στο 83ο λεπτό με γκολ του Παπαϊωάννου. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Καραγιάννης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ, που θα έφερνε την ισοπαλία, ακυρώθηκε με υπόδειξη οφσάιντ μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους της Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ο βοηθός προπονητή των γηπεδούχων Σωτήρης Λαουρδέκης.

Α.Ε. ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ (Νίκος Γεωργακόπουλος): Χασαπογιάννης, Κυρίτσης, Καραΐσκος Δ. (75΄ λ.τ. Ντότσικας), Λαουρδέκης, Μιχαλόπουλος, Γεωργακόπουλος, Καραΐσκος Α. (75΄ λ.τ. Καραγιάννης), Καραΐσκος Θ., Κατσάμπας, Σανιδάς, Μαστρογιάννης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Θανάσης Μουρτζιάπης): Ταμανίδης, Καραμάνος, Βασιλάρης, Τζελτζές, Τσιάκαλος, Σταματελόπουλος Φ., Ζωγράφος, Σκέβας (55΄ Παπαϊωάννου), Πατσέας (89΄ Αυδής), Κωστακιώτης, Γκρίζης (82΄ Λεχουρίτης).