Νίκη στο φινάλε για τον Αστέρα Κυψέλης

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ ο Αστέρας Κυψέλης κέρδισε με 2 - 1 εκτός έδρας τον Κεραυνό Ποταμούλας.

Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό με αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες, με τον Αστέρα να παίρνει το "τρίποντο" με γκολ στο φινάλε.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό με τέρμα που σημείωσε ο Άρης Ξευγένης. Ο Αστέρας απάντησε άμεσα ισοφαρίζοντας στο επόμενο λεπτό με σουτ του Κοθρούλα. Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές και τελικά οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με γκολ που σημείωσε ο Μακρής λίγο πριν τη λήξη.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ (Άρης Ξευγένης): Παπαθανάσης, Παναγιωτόπουλος, Σωτηρίου Ι., Κοκώνης, Σαλαούνης (80΄ Μπουσδούνης), Κυτούγιας, Ξευγένης, Αγγελής (71΄ Κωστάκης Β.), Τηγανίτας, Σοφρώνης, Κοκώνης Β. (59΄ Κοντογιάννης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Σήφης Μπούσγος): Γεωργίου, Γκουτσέλης, Παπαγιάννης (81΄ Ελευθερίου), Παναγιωτόπουλος, Ξανθόπουλος, Ασβεστόπουλος, Παπαθανασίου Η., Κοθρούλας (46΄ Γιαννακίδης), Μακρής (89΄ Βλάχος), Ρεντζέπης, Ζώγας.